| weller a întrebat:

Salut,imi place de o fata de la mine din clasa, o ador chiar dar ea ma cam respinge. Ce sa fac?! Astazi ii era rau si i-am dat un antinevralgic. Mi-a multumit.M-am simtit extraordinar.Ce ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Dintrebare a răspuns:

Daca te respinge nu ai ce face. Tot ce poti sa faci este sa continui sa fii un coleg amabil si sa te comporti cu ea prietenos. Incearca sa nu o stresezi, pentru ca asta o sa o indeparteze si mai mult. Si va trebui sa intelegi ca cel mai important este sa respecti alegerea ei. Nu exista atentie cu forta, prietenie cu forta, iubire cu forta. Mai bine ti-ai focusa atentia pe socializarea cu alte fete. O sa te simti mai bine cand o sa discuti cu fete care sunt si ele interesate de tine.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci nimic. Ești în pericol dacă faci ceva, nu mai scapi veci.

| anonimg a răspuns:

Chiar dacă în viața noastră trecem pe lângă mulți oameni care ne plac, trebuie să ne stăpânim. Scopul acestor relației trebuie să fie unul singur: căsătoria.
Dacă nu suntem pregătiți pentru căsătorie, atunci nu trebuie să ne facem astfel de relații. Pentru că vom suferi și noi, și celălalt.

| LoveSleep a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic.

Un tip care are la el antinevralgic n-o sa agate niciodată nimic. Cel puțin nu pe tipele care știu ca are antinevralgic.

Deci nu mai ai nicio șansă la ea.
Sau la oricare tipa din clasa ta.

| Frank51 a răspuns:

Să te îmbogățești, poate se îndrăgostește de tine happy

| wildthing a răspuns:

Faptul ca ti-a multumit nu inseamna nimic, a fost doar politicoasa. Eu zic sa te orientezi catre fetele care iti dau atentie, nu catre cele pe langa care trebuie sa te guduri precum un catelus. ...asta te va scuti de umilinta si suferinta.

| Legion7X a răspuns:

Acordă-i și tu atenție. Fii politicos, amabil în continuare. Întreaba-o de vorbă, depinde de temă. nu stiu, fii mai glumeț, dar nu face glume proaste. salut-o când te întâlnești cu ea dimineața.

| Vântulalb a răspuns:

Educatia primita a facut-o sa-ti multumeasca.
Fii gentilom in preajma ei. Poate...

| Rihanna20B a răspuns:

Dacă chiar îți place de ea încearcă să te dai în vorba cu ea. Roago să te ajute cu temele cu problemele de acasă etc. Succes!

| pombar a răspuns:

Daca nu reusesti sa ai ceea ce vrei inseamna ca nu meriti

| sadrian46 a răspuns (pentru pombar):

În nici un caz. Nu există ceva a priori care să constituie un merit. Exemplu, fiul reginei merită se devină rege. Dacă nu reușești, analizezi ( împarți problema în bucățele, liza însemnând rupere), abordezi secvențial bucată cu bucată, cauți mijloace și dobândești competențe sau angajezi specialiști și rezolvi.