| Tudor4000 a întrebat:

Salut, imi place mult de o fata, dar nu stiu daca se joaca cu mine sau e nesigura sau vrea sa ma bage in friendzone.

Plusuri:
-mereu cand o chem sa iesim accepta
-ma mangaie, ma ia in brate, ma musca, ma zgarie
-ma asculta, e interesata de ce spun, se uita mereu fix in ochii mei (asta mi se pare cam ciudat), eu nu as putea sa ma uit in ochii cuiva atat de mult
-se simte in siguranta cu mine, ar putea sa mearga oriunde ii zic(mai putin la mine acasa...)
-ma sustine, e gata sa se implice in tot ce vreau sa fac si sa isi ofere tot sprijinul
-imi raspunde pe un ton foarte dragut la telefon, isi schimba intonatia si isi subtiaza putin vocea, la mesaje imi raspunde foarte repede
-mi-a spus ca ar vrea sa imi cunoasca parintii

Minusuri
-nu suna, nu da mesaj niciodata, e ca o regula pentru ea, mereu eu sunt ala care suna sau da mesaj, ea doar raspunde
-am incercat sa o sarut, am insistat putin dar s-a ferit. Ziceai ca e Bute cand face eschive in ring laughing.
-arata foarte bine, iar cand se aranjeaza e superba, dar cand iese cu mine, nu se aranjeaza mai deloc, e doar ingrijita si cat se poate de naturala, fara machiaj... e frumoasa oricum dar zic asa, ca am observat
-are forme dar iarasi, cand iese cu mine, nu tu decolteu, nu tu pantaloni mulati...
-nu stiu daca o zice in gluma sau ceva de genul, dar mi-a zis in cateva randuri cand mai faceam eu cate o gluma, ca nu vrea sa faca sex cu mine...
- destul de timida de fel, dar cand e cu mine se simte foarte in largul ei
-simte nevoia sa mi se confeseze
-mai aduce vorba de fostul dar spune ca a trecut peste

Are un comportament de rahat, ma face sa fiu in limba dupa ea(n-o sa recunosc si nici nu o sa ii arat nici de al dracu, sper sa nu s-o fi prins) si dupa, cand fac un pas sau un gest ma respinge.

Voi ce credeti? De ce se comporta asa cu mine. Ce ii place la mine si de ce ma refuza.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ignor-o. Daca nu te suna nici atunci, atunci e clar ce simte pentru tine si nu are rost sa te mai agiti pentru ea.

| GdX a răspuns:

Esti doar prietenul ei cel mai bun. Mi se pare ca profita de tine. Ignor-o o perioada si vezi ce face. Esti in friendzone atat de adanc incat numai o minute te poate salva. Bafta.

| Tudor4000 explică (pentru GdX):

Am incercat, dar nu da nici un semn. Ba din contra si-a dat check in pe Facebook cu un tip, nu era cine stie ce de capul lui. Bineinteles ca am sunat-o ulterior gasind un pretext, am felicitat-o, am luat-o putin la misto apoi a inceput povestea capriorei, ca e un prieten de al ei foarte bun, bla bla. Dar nu, nu da nici un semn. O singura data m-a sunat din proprie initiativa, sa imi spuna cat de fericita si incantata este ca facuse nu stiu ce chestie.

| GdX a răspuns (pentru Tudor4000):

Drept concluzie, las-o. Fata iti da sperante si tu te gandesti ca poate poate. Genul de fete incearca sa il eviti. Daca iti vei face o iubita prietena asta a ta va deveni foarte geloasa. Pastreaza legatura in limita decentei, te suna bine, nu te suna, asta e. Bafta.

| RAY a răspuns:

Se foloseste de tine ca vede ca esti disperat dupa ea si face cu tine tot ce vrea, esti in zona carpelor de sters pe jos

| Tudor4000 explică (pentru RAY):

rolling on the floor) Foarte probabil(apreciez ca ai fost atat de obiectiv laughing ). Oricum, saraca n-are nici o vina ca imi place mie de ea, acum daca ea nu e atrasa de mine... La cat de stresat si la cate am pe cap, sa o vad, sa stau de vorba cu ea, chiar si sa o ardem aiurea, imi face ziua mai frumoasa.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu cat te vei comporta mai rece cu ea, cu ata o vei indeparta de tine. Iar daca nici nu-i spui cat de draga iti este, este doar o chestie de timp pana se satura, gaseste altul care-i face declaratii si ai pierdut-o.
Vezi tu, asta greseala care o faceti cu totii, si va mai mirati de ce va parasesc fetele, tineti gura inchisa sa nu faceti declaratii sau complimente si va mai mirati de ce s-a dus la altul... poate acum vei pricepe ca esti la un pas mic sa o pierzi, daca mai joci arogant.

| Clorox a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca asta este cel mai bun raspuns la intrebarile de genul, si vine de la un baiat asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ea are impresia ca vrei sa fi cu ea doar ca pentru sex, de aici si nu vreau sa fac sex cu tine ( pana la urma in orice gluma e un strop de adevar ), nu se imbraca sexy, nu te-a sarutat, nu vrea sa mearga la tine acasa etc.

Asta sau vrea sa fiti doar prieteneni, cel mai bine discuti cu ea, ii zici ce simti si aia e. Decat sa stai sa-i interpretezi gesturile mai bine vorbiti.

| Skizzi a răspuns:

Iti dau un raspuns printr-un link. De aici inveti tot ce vrei sa stii;) http://artaseductiei.ro/

| Tudor4000 explică:

Va multumesc pentru pareri, dar cred ca merita ceva mai bun, pe cineva care sa o faca fericita iar eu nu sunt ala. E frumoasa, desteapta, feminina, scumpa. Eu sunt urat, prost, cam cocalar la prima vedere, usor badaran si tupeist. N-are nevoie de asa ceva.

Legat de faptul sa imi exprim sentimentele, nu vreau sa o fac ca nu vreau sa o fac sa sufere apoi. Asa macar daca ar vrea sa fie a mea ar fi constienta ca si-ar asuma un risc. Sa ma apuc sa ii zic ca fac si dreg si simt si o inteleg si nu stiu mai ce, nu ma deranjeaza, o fac mai mereu cu altele, dar le mint. Nu vreau sa o dezamagesc sau sa o seduc.