| Roșu_Mădălin_2001 a întrebat:

Îmi puteți spune cum sa îmi conving părinții sa îmi ia un alt telefon. Nu de mult mi-am luat iPhone 4s iar acum vreau iPhone 5s.

Răspuns Câştigător
| Samariteanul a răspuns:

Ai putea sa faci ceva care sa-i impresioneze si sa vada ca esti responsabil sau ca meriti acel telefon, dar sincer acum diferenta dintre cele 2 nu e prea mare si in mod normal telefoanelel se schimba la 2-3 ani, deci daca l-ai luat de putin timp mai asteapta si tu ca o sa ti-l schimbe.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asteapta 5 ani dupa aia il schimbi

| miolina a răspuns:

Invata pe de rost functionarea mobilului si ajuta-i si pe alti oameni cum sa foloseasca mobilul lor si cu banii adunati iti vei cumpara un alt iPhone5s. Daca esti pretentios la banii parintilor...

| relian a răspuns:

Daca nu s tii tu vorba aia care iti cunosti parintii bine, de unde sa stim noilaughing.ia-ti un iphone 6s ca e mai ok decat 5s.Cati bani vrei sa dai pe iphone 5s ala?

| ALGator a răspuns:

Am impresia că au întrebat și ei pe TPU cum să te convingă să nu.

| Iunix a răspuns:

Şi după o să vrei un IPhone 6, sau sari direct la IPhoneX? Eu nu ți-aş lua nimic.

| Nonameagain a răspuns:

Ce ar fi sa astepti pana ai salarul tau? Sa vezi ce "usor" se cumpara, mai ales asa des cum vrei tu.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandrulS a răspuns:

Poate ca s-au chinuit si au facut sacrificii sa iti ia 4s-ul... te-ai gandit la asta? Eu cand eram mic eram bucuros ca aveam incaltaminte si haine `noi` si voi va bate-ti joc prin astfel de prostii... poate a luat telefonul ala in rate, evident ca nu te-ai gandit nici la asta. Cel mai bine ar fi, sa fi multumit cu ce ai pentru ca se putea si mai rau, in sensul ca poate nu exista posibilitatea sa iti cumpere deloc telefon asa ca trage de el pana te angajezi si da-ti tu tot salariul pe 2-3 luni pe un 5 sau 6 sa vezi atunci concert in burtawinking

| Laiyla a răspuns:

Sincer, cred ca cea mai buna solutie e sa astepti, din moment ce nu a trecut mult timp de cand ti-au luat deja un telefon, iar telefoanele sunt scumpe, banii nu cresc in copaci. Pana atunci, ia note bune la scoala, fii cuminte si cam atat... incearca sa vorbesti cu ei sa-ti ia altul. Sau pune-ti la vanzare telefonul pe OLX, iar dupa ce ai banii de pe urma telefonului discuta cu ei sa puna ei restul banilor necesari. Fii mai decis pe viitor.