| MadeinGermania a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste ' metode babesti ' de a afla sexul copilului? Inafara de cea cu saracea in crestetul capului, altceva, care sa fie sigur big grin
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Pai se zice ca daca burta este rotunda este fetita iar daca burta este mai,, bombata,, mai mult in mijloc este baiat si ceva este adevarat aici si o spun din proprie experienta

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contează sexul sau starea de sănătate a copilului?
Pa, pa.

regis
| regis a răspuns:

Faci un dus, iei o piatra in gura, bagi trei boabe de fasole in buzunarul din dreapta, iti freci mainile cu putin busuioc si te duci la un ecograf.
Partea cu piatra, fasolea si busuiocul sunt optionale.

| William a răspuns:

Cea mai sigura metoda este sa nasti.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum.
Nu există nici o metodă băbescă pentru asta.

| manuel72 a răspuns:

O ecografie n-ar fi mai buna?

| kiv1990 a răspuns:

Suntem in sec 21
exista tot soiul de aparate care iti permit sa afli, mergi si vezi, oricum trebuie sa stii precis ca sa poti cumpara haine inainte de nastere.
dar mai important mergi sa vezi daca e sanatos