| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Iubita mea in ultimul timp a inceput sa fie foarte suspicioasa fata de mine si sa ma suspecteze mereu din orice lucru cat de marunt. Ieri a inceput sa ma acuze ca o insel si ca o mint si ne-am certat si m-a blocat peste tot. Dupa o zi m-a deblocat, a inceput sa faca ambitii la mine, ca vorbeste cu nu stiu care, ca baieti, etc...iar acum imi arata baieti, ca le-a dat cereri de prietenie si face ambitii si incearca sa ma faca gelos si sa imi fie ciuda. A mai facut asa in trecut, m-a acuzat fara motiv ca o insel, din paranoie si pe banuieli nefondate si a deblocat pe fostul ei si i-a dat follow si ala i-a dat mesaj ca buna ca nu te-am mai vazut de o viata si ea ca sa imi faca in ciuda mi-a trimis screenshot ca ia uite ca i-am dat follow ca ma cauta, ca hai zi, recunosti ca m-ai inselat?
Ce e de facut? O iubesc foarte mult si mereu am fost corect cu ea si am avut grija de ea si i-am fost alaturi, dar pe gelozie si pe paranoie si-a creat in mintea ei o lume in care eu o insel si ii ascund si o mint si a ramas blocata in ea si uite mai departe repercusiunile...

Răspuns Apreciat de Editori
| 120bulevard a răspuns:

Eu unul n-as tolera niciodata o lipsa de respect asa de mare, probabil vrea sa te insele si isi proiecteaza frustrarile pe tine, cumva cauta o scuza pentru a nu se simti vinovata pentru actiunile ei pe care probabil le-a facut sau are de gand sa le faca, eu zic ca nu merita sa stai intr-o relatie cu o copila asa imatura, ar fi trebuit sa pui punct din momentul in care i-a dat unblock la fost si s-a bagat in seama cu el, ca apoi sa-i spui sa ramana cu el laughing asa ceva nu se face nici macar in gluma, ambitie, e cel mai dezgustator si urat lucru pe care l-ai putea face unei persoane pe care o iubesti.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Exista doua posibilități.Ori "hotul de furat se teme" și e o persoana imatura ce se plictiseste.
Ori are complexe mari de inferioritate și atunci ii e frica sa nu fie înșelată.

Răspuns utilizator avertizat
| AliGab a răspuns:

Las-o in pace. Iti place sa traiesti langa o paranoica? Las-o si gaseste-ti pe cineva normal la cap

| FilipSorin a răspuns:

Sfatul meu este sa o părăsești pentru ca nu asa se face, ai grija pe viitor ce fata iti alegi si roaga-te la Dumnezeu daca dorești sa iti ofere o persoana potrivita pentru tine pentru ca El o sa iti dea

| Enni999 a răspuns:

Probabil ca a fost ranita in trecut si acum nu mai are incredere in oameni( pare si putin imatura ce i drept)Eu zic sa i dovedesti ca nu o inseli, nu doar sa i spui asta...dai contul tau sau las o sa se uite prin conversatii ca sa se linisteasca
si incercati sa vorbiti mai deschis. ( vorbesc din propria experientalaughing) )Funda?