| malishka93 a întrebat:

iubitul cu care ma intilnesc de 1an jumate mi se pare mai indiferent. ii spun ca s-a schimbat si ca e rece cu mine el raspunde ca doar mie mi se pare. spune ca ma iubeste dar simt raceala din partea lui! i-am zis ca daca nu ma iubeste mai bine sa-mi spuna! Deci ce credeti? la moment suntem departe unul de altul! dc zice ca ma iubeste cind simt indiferenta? ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| япончик a răspuns:

Buna, sunt baiat si cred ca daca te iubeste, ar face o ambianta draguta de dragul tau, prietena mea m-a lasat, si acum cin vad cit de greu imi este as face orice pentru ea sa o am inapoi, asa ca daca ai de gind sa duci o relatie aprinsa trebuie sal conduci prin: fal sa stiba ca e greu fara tine, fii adesea indiferenta, nu-i da tot ce ai repede si fara sa merite asta, pentru ca s-ar putea plictisi de tine, ( in fine fii atenta deja sa nu fie plictisit de tine si de aceea arata indiferent, cauta urgent o solutie si afla care ii problema. In caz ca are pe alta incearca sa arati ca nu stii, si foloseste micile sanse sal readuci napoi. Daca sincer o fata ma imbolnavit si nu pot fara ea prin: indiferenta ei continua fata de mine, prin tradare- (dar asta ma face si sa nu am incredere in ea), prin gelozie, si inca niste stiluri deale ei care ma omorau de fericire, dar cum m-a lasat si mor incet incet. Succese tie si ai grija, in dragoste e posibil orice absolut, orice - in dragoste s-ar putea sa vie ploaea mare chiar si dupa un soare foarte frumos

6 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Probabil chiar nu e indiferent sau are o problema si nu stie cum s-o ascunda de tine si din cauza asta e indiferent. Nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji! Totusi e un an jumate si nu cred ca se poate uita asa usor. Incearca sa petreci mai mult timp cu el, sa faceti activitati care-i plac lui probabil asa va uita de ce i s-a intamplat, daca i s-a intamplat. Uneorii, fara suparare, baietii se plictisesc, dar le revine, sa zic asa, pasiunea inapoi laughing) Nu te ingrijora happy stati mai mult timp impreuna, ai incredere in el si fi optimista... Toate trec da-le dracu '! laughing

| Kiiiissss a răspuns:

Eu cred ca doar ti se pare si ca nu este indiferent. Sau poate are o problema si de asta este putin mai retras fata de tine ca nu stie cum sa ti-o spuna. :* fundita!` :X

| Adinutzu21 a răspuns:

Sau poate asta crezi tu! crede-ma asa era fosta mea iubita! care acum a plecat in tari straine doar de a ma uita! eu o iubeam enorm iar ea a pus capat! si in 3 luni de cat suntem desp imi spunea ca ma f@@ cu altele! ceea ce nu a fost adevarat! la un moment dat daca nu stiti sa controlati gelozia cu criza e rawwww! stai tu linistita ca dupa 1 an jumate nu cred ca s-a racit de tine! e potin monoton! probabil ca e stresat cu munca sau scoala depinde de varsta lui! iar tu lasa l mai usor nu il sufoca! e cel mai bine pentru amandoi! crede-ma ca am trait aceasta experienta de 4 5 ori! si la un moment dat toate s-au saturat! iar in final tot :toate"au regretat si incercat sa se intoarca de unde a plecat.To Late! ai grija! ia bine totul cap cu cap si vezi ce se intampla! dar nu il sufoca! e stresat cu multe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simţi ar trebui sa-i spui ca ai nevoie de multa dragoste din partea lui şi simţi ca e ceva neiregula cu el dar ar trebui sa vezi vreodata ce face dar sa nu ştie cine ştie poate te înşeala dar nu vreau sa te descurajez dar eu spun daca sunteţi departe unul de altul du-te sa vezi unde este nu ai de unde sa stii poate iţi ascunde ceva

| cevacumva a răspuns:

Ceva de genu patesc si eu cu iubitu meu cateodata mi se pare ca e mai rece fata de mine cateodata ee ff dragoastos cu mine...nici eu nu stiu ce sa cred... poate daca l-as lasa putin sa-mi simta lipsa ar fi si el mai interesat de mine si mar cauta mai mult

| andreeaghm a răspuns:

Eu cred ca nu te mai iubeste asa de mult, pentru ca daca iubesti o persoana nu ramai rece fata de aceasta.ar trebui sa il mai intrebi si pe el dar nu in mod direct si vezi ce iti spune si el.sau s-ar putea sa ti se para tie