| CristiB93 a întrebat:

La părinții mei nu le place de iubita mea cu care sunt de două luni pe motiv că e urâtă si ca nu e pentru mine si imi cer sa o las.Eu in schimb o plac si am vazut la ea calități pe care nu le vezi la multe altele care sunt mai frumoase. Sunt nehotarat si ma macină chestiile astea ca nu stiu ce sa fac daca sa ascult de ai mei sau sa continui cu ea mai departe si sa risc sa raman in relatii proaste cu ai mei din cauza asta.Voi ce ati face într-o situație ca asta?

Răspuns Câştigător
| Hannah06 a răspuns:

Santaj emotional..nu ii lasa sa te controleze. Pentru o relatie sanatoasa de cuplu, rupe-te de ei. Ei cred ca inca esti baiatul familiei, nu realizeaza ca esti barbat si trebuie sa te comporti asa cu femeia ta. Nu ii asculta, daca nu vrei sa ramai singur la o varsta inaintata.Ei si-au trait viata, au ales ce au vrut, acum e randul tau. Orice pui isi ia zborul la un moment dat, asta e natura, iar in legatura cu motivul lor ca e urata, cam pueril si ciudat pentru niste parinti care ar trebui sa-si doreasca o fata de calitate din alte puncte de vedere pentru tine, dar e clar ca nu te vad inca barbat in toata firea. Daca asta e tot ce au gasit rau la ea, e de bine.
Fii asumat, fa ce simti si lasa-i sa comenteze.

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

No lasa mai bine asa urata si gospodina decat frumoasa & scarba care te inseala cu toata tara. Parintii sa isi tina comentariile sigilate

| CristiB93 explică (pentru mgtow):

Asa am zis si eu.Dar se pare ca la ei pe lângă asta trebuie sa fie si cea mai frumoasă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce face dacorromanul nost, care suferă de iubire de mamă.
De o bate vântul dinspre mumă,
Voi face calul numai spumă.
De o bate dinspre nevastă,
Voi lăsa calul să mai pască.
Asta dacă vrei să rămâi la mama, jaga jaga flăcău.
Că e mare fătălău,
Hău hău, hău!
Dar dacă ești creștin, iar nu cretin, faci ce zice Biblia.
Deaceea va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va lipi de nevastă-sa şi cei doi vor fi un singur trup.
Unde? La casa sa. nu la mă-sa, să âi țină mă-sa lumânarea când se hăsta.
Stii ce mi-a spus mie și un pastor american și un călugăr papistaș, care mi-a fost și prieten, Sfântul Camil de Cluj?
La tine acasă în vizită părinții să vină în vizită anunțată, cu aprobare, iar dacă stau mai mult de 3 ore, dă-i afară.
Așa face mama care are iubire incestuoasă nemărturisită față de fiul.
Asta nu este bună, că e urâtă. Cealaltă pășește șchiop, alta se uită șașiu. Alta este tâmpită. Este o soluție dură la asta. Tot din Biblie, dar te las să o cauți singur.

| CristiB93 explică (pentru sadrian46):

Am inteles ce vrei sa spui si ce trebuie sa fac. Sunt curios daca părinții nu trebuie sa stea mai mult de 3 ore la copii acasa, cum ramane cu cei care sunt căsătoriți si locuiesc cu părinții? Ai mei vor sa raman cu ei daca ma însor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CristiB93):

Ia-ti zborul cit mai repede de acolo!

| sadrian46 a răspuns (pentru CristiB93):

Că este neplăcut când stai cu părinții și fiecare face sex la el în cameră și se aude prin pereți când țipă femela la bubuială. Asta printre altă mărunțișuri.

| Eireann a răspuns (pentru CristiB93):

Fiecare cum vrea dar eu zic ca 2 tineri casatoriti trebuie sa locuiasca singuri. Tu te gandesti ca e bine la mama ta, cum ar fi pentru ea? Sau pentru tine sa stai cu parintii ei? O relatie e suficient de complicata fara sa mai pui la socoteala alti oameni care vrei, nu vrei au dreptul sa ia decizii in locul vostru ca doar e "casa lor". Uite deja nu o vor pe domnisoara, pot sa spuna ca nu o primesc in casa si tu ce faci? Stai cu ea in parc pe o banca?

| CristiB93 explică (pentru Eireann):

Ai dreptate in tot ce spui doar ca singura problema ar fi locuinta.Ar trebui să stăm cu chirie sau sa facem credit la banca ceea ce m-a speriat intodeauna si nu as vrea sa ma bag dator 30 de ani La banci. Alta varianta ar fi sa muncim dincolo dar asta ar insemna sa stam separați si sa tragi câțiva ani ca sa aduni destui bani si ar fi cea mai grea varianta. Cea mai usoara varianta, dar nu cea mai bună sunt părinții.E greu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Parintii comenteaza ca iubita ta e urita? Serios? Am mai auzit de parinti imbecili, dar ai tai iau de departe premiul intii! E sanatoasa? E inteligenta? Iti e alaturi cand ai nevoie? Zi-le desteptilor alora care te-au adus pe lume ca frumusetea trece, dar celelalte calitati ramin.

| CristiB93 explică (pentru GabiDumitrescu):

Rasounsul e DA la toate. E putin ciudata la buze ..Gen buza de jos e mai mare ca cea de sus. Cred ca de asta au zis ca e urâtă.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CristiB93):

Taica-tu si maica-ta sunt amindoi idealuri de frumusete cumva?

| CristiB93 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu chiar...Dar ei nu gandesc asa

| Freya1 a răspuns:

După cum te exprimi e logic ca si tu o consideri tragică, iar având în vedere timpul scurt de cand sunteti impreuna e normal cumva sa ai dubi.Dar trebuie sa te gândesti ca nu ai tai o iau de nevastă, nu ai tai stau cu ea ci tu, iar daca fata nu iti da motive sa o lasi nu trebuie să faci asta. Daca tie iti place asa nu trebuie să te iei dupa ei.

| cristimihailov a răspuns:

Asculti de ai tai. 4 ochi vad mai bine decat cocoselul tau dupa o doza de feromoni de la prietena ta.

| Panamax a răspuns:

Din experienta iti spun ca parintii vor sa te tina langa ei si sa te manipuleze in continuare.Mamele vor recurge la toate tehnicile de manipulare cunoscute lacrimi, blesteme, simulare atac de inima, boala, zvonuri false despre orice etc.
Ideal ar fi locuiesti la cateva ore distanta de parinti si de socri.

| CristiB93 explică (pentru Panamax):

Ai dreptate si mama încearcă să se folosească de astea.Gen plângea si mi-a spus că sa chinuit sa ma crească si eu sa-i las acum.

| Hannah06 a răspuns (pentru CristiB93):

Santaj emotional..nu ii lasa sa te controleze. Pentru o relatie sanatoasa de cuplu, rupe-te de ei. Ei cred ca inca esti baiatul familiei, nu realizeaza ca esti barbat si trebuie sa te comporti asa cu femeia ta. Nu ii asculta, daca nu vrei sa ramai singur la o varsta inaintata.Ei si-au trait viata, au ales ce au vrut, acum e randul tau. Orice pui isi ia zborul la un moment dat, asta e natura, iar in legatura cu motivul lor ca e urata, cam pueril si ciudat pentru niste parinti care ar trebui sa-si doreasca o fata de calitate din alte puncte de vedere pentru tine, dar e clar ca nu te vad inca barbat in toata firea. Daca asta e tot ce au gasit rau la ea, e de bine.
Fii asumat, fa ce simti si lasa-i sa comenteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urat din partea parintilor tai sa iti vorbeasca asa. Ai de ales sa ramai cu ea sau cu ei, dar intreab-o si pe ea ce vrea, si mai conteaza si cati ani aveti.
Eu de multe ori m-am ascuns de parintii mei, n-am renuntat niciodata la nimic, mereu am renuntat la cei care nu "gandeau ca mine". Asigura-te ca nu o vei pierde pe ea, si mai asigura-te ca o cunosti destul.

| Dana1999 a răspuns:

Ignora i
Vor intelege când vor vedea ca esti sigur pe tine

| SoareDaniel a răspuns:

Asta e culmea frate, cred ca parintii tai nu stiu in ce societate traim, trezeste-i putin la realitate, in loc sa zica mersi ca ti-ai gasit pzd... fereasca dmz, cred ca maicata te vede vreun BRAD PITT, asa cum si a mea crede dar stau la laba de 28 de ani

| Swetlly122 a răspuns:

Da cred că nici tu nu ești mare frumusețe din moment ce te ai uitat la o gagica urâtă. Așa că ce pretenții mai au părinții tăi? Ei nu știu vorba aia, cine se aseamănă se adună

| Cristina788 a răspuns:

Urâtă in ce sens? Daca nu e grasă și nu are nasul prea mare, urâtă nu e
dacă sunteți de aceeași vârsta ar trebui să o accepte.
Nu mai ești copil ca să îți spună părinți ce să faci

| CristiB93 explică (pentru Cristina788):

Avem aceas varsta si nu e grasă.Are corp sexy chiar. E putin ciudata la buze.Are buza de jos mai mare si mai in fata de cea de sus. Cred ca de asta au zis ca e urâtă.

| sadrian46 a răspuns (pentru Cristina788):

Taman așa. Dacă spui că o femeie e urâtă. înseamnă că n-ai băut destul.

| CristiB93 explică (pentru sadrian46):

Deci nu există femei urate laughing?

| sadrian46 a răspuns (pentru CristiB93):

Existența nu este o portocală sau un pix, ci o relație.
Ca să stabilim dacă există sau nu, trebuie întâi să definim ce este o femeie și apoi urâtușl și frumosul.
O femeie o putem defini doar în raport cu un bărbat. Ei, mai sunt și zone gri, și mai flue, care defilează cu cucurbeul pe stradă dar nu ne legăm de ei, că ne banează roboțelul.
Deci presupunem că o femeie este aceea care în final face copii. Cu un bărbat, evident, că nu cu un cocean de plastic vibrator cumpărat de la sex shop,
Acum, cum face ea copii. Trebuie să atragă un bărbat. Ei, aici începe problema cu frumosul și urâtul. Și câte și câte nu mai face o femeie ca să fie cel puțin atrăgătoare, o industrie întreagă de silicoane, boieli de pictat, și pastile de slăbit.
Și așa, femeia așa zis frumoasă, chiar dacă nu a existat vreodată, a apărut ca idee despre. Așa că concluzia momentului istoric, fie vorba între noi, între bărbați, este că poate au existat cândva, în pre istorie femei urâte. Acum, gata, s-au terminat. Ei dar există o largă varietate, de la femeia șnur, fără țâțe, fără fund până la cea curajoasă și latifundiară.

| CristiB93 explică (pentru sadrian46):

Deci si cele urate pot sa se faca frumoase in ziua de azi cu ajutorul industriei. Dar cum ramane cu vorba aceea.Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce imi place mie.Tu o vezi urâtă, eu frumoasa, nu e adevarata?

| sadrian46 a răspuns (pentru CristiB93):

Este foarte adevărată.

| lorix a răspuns:

Daca tie iti place de ea, restul nu mai conteaza.
Parintii sunt in masura sa iti ofere un sfat-doua atunci cand vine vorba de relatiile tale intime, atat, nu mai mult.
Ca sa intervina altul, cu forta, in relatia ta, nu este normal si nici ceva de acceptat.
Daca este sa te arzi cu ea, o faci pe propria raspundere. Dar esti impacat cu gandul ca a fost decizia ta, nu a altora.

| Deniskovici a răspuns:

Cumpără-ți alți părinți, gluma proasta. știu. În primul rand de ce ar decide părinții tăi cu cine sa ieși și pe cine sa iubești? Fratele meu, îți spun din start, dacă chiar îți place fata, sa nu o lași. Părinții tăi se vor adapta ei ușor.