| MichelCarter a întrebat:

Salut la toti, cine ma poate ajuta, vreau sa cuceresc un baiat e cu 2 ani mai mare ca mine spuneti-mi niste sfaturi.p.s. dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| CeViataDeRahat a răspuns:

Cauta un punct comun intre voi si incearca sa te aproprii cat mai mult, nu-l mintii daca incerci sa-i spui anumite lucruri care sa-l atraga, cauta un lucru frumos care tu il detii in caracter au aspect fizic si incearca sa ii arati acel lucru, iar cand simti ca e destul de apropiat de tine, intreaba-l daca ar vrea sa va cunoasteti mai bine sau sa il scoti intr-un loc cat mai intim si care sa-i convina, adica, o ceainarie, sau restaurant... etc... Bafta!

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Tu cati ani ai? Ca sa pot sa iti dau un sfat adecvat...

| emag a răspuns:

Incerca sa te faci observata, vezi ce ii place discuta cu el lucrurile alea, adica daca lui ii place o anumita materie, poti sa te bagi in seama cu el si sa-i spui ca nu te prea pricepi si ar fi minunat daca te-ar putea ajuta, asta daca e la scoala. sau ceva din afara scolii, ca muzica, scutere, sau orice altceva, intereseaza-te ce-i place, si dupa ce te faci observata, asteapta sa faca el primul pas

| carhartt a răspuns:

Dacă îţi zic eu acum, te duci la el şi îi arăţi nu ştiu ce... îi dai nu ştiu ce, îi faci nu ştiu ce... şi tot aşa, nu o să meargă.
Trebuie să faci ceva ce îi place lui, şi asta nu îţi putem spune noi... fi mai seducătoare etc.
Îţi spun, eu fiind băiat, ce mi-ar plăcea mie.

| luisanamy a răspuns:

Trebuie sa fii tu. Sa discutati ce il intereseaza: masini, sport, etc.
Si sa nu il minti asta e cel mai important.