| mistersigroaza a întrebat:

Salut!

Mă simt inutil, nu am prieteni și nici familia nu îmi e aproape.

Am doar câteva cunoștințe cu care mă văd din an in paste.

In cei 23 de ani de când exist mereu am suferit, provin dintr-o familie cu foarte multe probleme.

La ordinea zilei este ceartă, mizerie, agresiune, etc.

Toate astea au fost încă de când m-am născut și chiar au fost mai multe evenimente care m-au marcat și traumatizat.

Am făcut terapie în online un an și 4 luni.

Astăzi am o ședință la terapeut, nu pot dormi deloc după cearta avută cu ai mei.

Toate îmi merg in jos, nu reușesc să mă angajez, să fac mai nimic.

Doar studiile le continui și experiențele câteva de viață, in rest sunt 0.

Simt că trăiesc degeaba.

Ce pot face in aceste condiții?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Pai in primul rând să lucrezi mai mult la tine și să începi să devii acel bărbat puternic și suficient de capabil să se descurce singur, să fie independent și pe cont propriu.

Odată ce ai făcut asta vei schimba și mediul din care provii și locuiești în continuare cel mai probabil.

Odată ce ai făcut asta vei atrage oameni ca tine și uite așa vei reuși să îți consolidezi relații sănătoase cu oameni sănătoși, tu fiind un om sănătos în primul rând.

Odată atinsă această latură sau etapă a vieții, poți evolua și mai mult, iar viața ți se va părea cu totul și cu totul diferită.

Familia în care ne naștem nu o putem schimba, însă o putem schimba înlocuind-o cu alta pe care sa o creăm noi, iar aici mă refer la alți oamenii ci nu la ceva clasic care se referă la căsătorie.

Poți de asemenea sa atragi o femeie ca tine in momentul in care devii cum spuneam mai sus.

Ia totul ușor, lucurile mari nu se întâmplă peste noapte.

Fixează-ti câteva obiective esențiale și clare în cap la care sa ajungi.

In primul rand m-aș gândi la personalitate, schimbă te astfel încât să obții ceea ce vrei sa obții și după accea poți aspira la lucruri și mai îndrăznețe.

Mult succes!

1 răspuns:
| IAR a răspuns:

Imi pare rau ca treci prin asa ceva.
Cand esti demoralizat este foarte greu sa te ridici si sa lupti mai departe dar totusi incearca sa lupti ca poate mai incolo o sa fie soare si pe strada ta.
Sunt atatea lucruri frumoase pe lumea asta, evident in afara de fete happy