| anonim_4396 a întrebat:

sunt BIANCA si as vrea sa aflu cum ii pot spune unui baiat ca il iubesc foarte mult.suntem prieteni de foarta multa vreme si el tine la mine dar in mod amiceste. ce sa fac? help!

Răspuns Câştigător
| Maria_3931 a răspuns:

Cel mai usor e sa fi subtila ca sa nu risti sa creada ca esti in limba dupa el...asta distruge orice prieteniesadil placi nu-l iubesti, e o diferenta.nu poti sa afli daca iubesti pe cineva daca nu ai fost in relatie cu el multa vreme.ma rog ncearca sa-i arati ca iti place de el:sa va intalniti numai voi doi si sa nu te comporti numai ca o amica, fi putin feminina si senzuala (nu exagera) daca te respinge treci peste asta sunt o tona de tipi in lumea asta...deci nu dispera! xoxo G

9 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Oare sa'i spui? sau sa nu'i spui?
pai daca el tine la tine doar intr'un mod amiceste, daca i'ai spune ca'l placi oare cum va reactiona?
nu prea ai cum sa stii, dar daca ii vei spune ori va incepe sa'i placa si lui de tine si ve'ti apropia mai mult, ori se va departa de tine gandindu'se ca iti face rau sau nu stiu exact care ar fi motivele big grin
eu zic sa nu'i spui ca'ti place de el, eventual poti sa'i demonstrezi acest lucru, desi daca suntet prieteni f buni isi va da mai greu seama ca iti plae de el, si totusi nu'i spune big grin
daca o sa'i placa lui de tine o sa-ti spuna el, poate cu timpul o sa va apropiati amandoi mai mult si ve'ti fi mai mult decat prieteni big grin
dar daca ii spui poti strica aceatsa relatie frumoasa de prietenie...
parerea mea big grinwinking

| Victoria a răspuns:

Uite aici niste sfaturi foarte bune:
http://www.acasatv.ro/......ieten.html

daniela
| daniela a răspuns:

O seara mai romantica, o plimbare in parc, cateva apropouri si functie de cum reactioneaza treci direct la subiect. Sau poate un mesaj.

mira
| mira a răspuns:

Mai lasa sa se coaca relatia. Poate te descopera el si intr-o alta ipostaza.Declarandu-i prea devreme iubirea ta s-ar putea sa-i pierzi si prietenia.

| nobody_9468 a răspuns:

In mod amicalwinking...nici eu nu sunt perfecta dar am un tic in a corecta oameniibig grin...bafta

| lolly_3072 a răspuns:

Daca-l placi si sunteti prieteni dc nup? succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa asculti mesajul NIKE : Just do it!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca il placi si poate o sa aiba si el alte sentimente (sfat de la pritena ta simona asc fa ca zic bine )

| Andreea_5722 a răspuns:

Buna Bianca! In primul rand nu trebuie niciodata sa iti ascunzi sentiementele, indiferent care sunt acelea! O sa vorbesti cu el, de preferat fata in fata! Ii spui direct, majoritatea baietilor asta adora sa li se spuna lucrurile pe fata:Uite, mie imi place de tine, mai bine zis te iubesc si as vrea sa stiu daca putem avea o relatie?! si atunci o sa vezi ce`ti va spune.NU trebuie sa te simti jignita daca te va refuza si`ti va spune ca uite, sti eu tin la tine ca la o simpla prietena! nimic mai mult, e raspunsul lui si trebuie sa-l apreciezi! Daca nu va vrea nimic altceva decat o simpla amicitie atunci ii vei spune ok atunci, vroiam doar sa stii sentimentele mele pentru tine! Eu cred ca dupa ce ii vei spune ce simti pentru el e imposibil sa nu se gandeasca la asta! baftabig grin