| nokt a întrebat:

Am avut o prietena cu care m-am intilnit o jumatate de an. Apoi brusc a inceput sa nu imi raspunda la telefon, sau daca imi raspundea imi spunea ca e ocupata si imi inchidea. Am inteles ca ceva se intimpla, am intilnit-o si am rugat-o sa imi spuna ce se intimpla si mi-a spus ca vrea sa fim prieteni.
A 2 zi am vazut-o cu altcineva, parea fericita. Dupa aceea ne-am mai intilnit si m-a intrebat daca nu m-am suparat i-am spus ca nu. I-am spus ca o iubesc si ca ii doresc fericire.
A trecut o luna si acum am inceput sa primesc sms de la ea sa ma sune si sa imi spui ca a gresit si ca ii pare rau ca m-a parasit. Imi tot spune ca ma iubeste si ca ii pare rau.
Cum credeti ma iubeste oare? sau pur si simplu se joaca cu mine?

Răspuns Câştigător
| Ramona1992 a răspuns:

În felul în care a acţionat, adică nu ţi-a mai răspuns la telefon si din astea, eu cred că ea deja era împreuna cu acel băiat, dacă ea chiar te iubea iţi spun că nu te lăsa aşa uşor. Gândeşte-te bine, s-ar putea ca ea acum să se simtă singură sau poate că şi-a dat seama că doar pe tine te vrea. Sfatul meu este să o mai ţii pe jarşi dacă tot continuă şi nu renunţă. mai dăi o şansă..vezi cum se comportă.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sigur ca te iubeste, dar numai atunci cand nu mai are pe altcineva.

| elisabeta12345678900987654321 a răspuns:

E dificila situatia, stai cu ea si vezi exact, asigura-te ca nu o face doar pentru ca nu mai are prieten si din astea.

| Bubulina08 a răspuns:

Pai in primul rand a lasat-o fostul, iar acum s-a intors la tine bineinteles ca daca nu mai are pe nimeni...in fine..depinde de tine daca tu o mai iubesti...fa ce-ti spune inima!

| nokt explică (pentru Bubulina08):

Faza e ca o iubesc inca mult, dar parca imi e teama ca o sa faca din nou ce a mai facut.

| Ramona1992 a răspuns (pentru nokt):

Daca si tu iti pui intrebarea asta, imagineaza-ti cum o sa fie relatia ta, daca tot timpul o sa te gandesti oare o sa imi faca la fel? oare? oare ma iubeste sau isi bate joc? Daca te-a lasat odata asa cum te-a lasat.fa ce iti spune inima sau gandeste rational. Pune-ti intrebarile. Merita? O sa fiu fericit?

| Bubulina08 a răspuns (pentru nokt):

Incearca sa uiti mai dai o sansa si daca se mai intampla laso pana la urma o sa gasesti multe fete