| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Parintii mei iau in considerare ideea de a ne muta la Brasov. Ideea este ca eu nu cunosc deloc orasul și nu știu ce la ce liceu m as putea transfera(trec a X-a la stiinte ale naturii). De asemenea, daca aveți recomandari de cartiere bune sau din contra, de care e bine sa te ferești m-ar ajuta dacă mi ați da cateva detalii. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Kikiiar a răspuns:

Nu locuiesc in Brasov. Dar am citit ca in Noua nu e bine. Poate am inteles gresit.
In rest, fiind un oras ardelean toate cartierele sunt ok. Tu din ce zona a tarii pleci?

| Anonim713 a răspuns (pentru Kikiiar):

Din sud, din targoviste

| Elena1hsbsk a răspuns:

Buna!
Brașovul este un oraș de poveste și oamenii sunt extrem de faini!
Ca licee îți pot recomanda Meșota sau Șaguna!
Cartiere bune: Coresi, Avantgarden, Centrul Civic