| AnnaMaria00 a întrebat:

Buna TPU...eu sunt cls a8a si o sa dau admitere la liceu dar de cateva luni bune tot mi-a intrat ideea de a ma muta la bucuresti pentru a face liceul acolo. le-am spus parintilor si nu sunt deloc de acord... dar eu chiar vreau sa ma mut pentru ca urasc orasul in care stau plin numai de pitipoance, cocalari. deci cum as putea sa-mi conving parintii sa ne mutam? si daca ar fi sa-i conving ce licee bune sunt peacolo?

Răspuns Câştigător
| Bibbi1507 a răspuns:

In Bucuresti sunt o gramada de licee bune :
Iulia Hasdeu
Sfantul Sava
Dinu Lipatti
Xenopol
Tudor Vianu
Mihai Viteazul
Gheorghe Lazar
Gheorghe Sincai
George Cosbuc
Cantemir Voda
Ion Creanga
FUNDA?big grin

1 răspuns:
| khristineee a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema numai ca nu mi-am intrebat parintii. De fapt i-am zis mamei si a crezut ca glumesc (a inceput sa rada).