| JonD a întrebat:

Salut Pretenasii! Deci cum ziceam in restul intrebarilor mele ca imi place de o fata, cum sa intru in gasca lor...etc.Deci gasca aia s-a cam destramat si acum ea sta numai cu o fata si o vad cam rar de atunci.Acum am doua chestii pe care le pot incerca : 1.Sa intru in gasca ei imprietenindu-ma cu baietii aia carora le am id,dar cum?[Metionez ca amandoi fac muzica,unul dintre ei dubstep si unul hip-hop] am incercat sa vorbesc cu cel ce face dubstep,am facut si eu cateva melodii,dar nu prea a mers imprieteneala,apoi cu cel cu hip-hop-ul nu prea am vorbit, si eu scriu melodii, dar nu prea am voce sa le cant.Si ar fi o posibilitate sa ma imprietenesc cu unul din baieti si apoi sa sar la o prietena de-a ei, apoi la ea.In fine 2.Sa ma imprietenesc direct cu ea,dar nu stiu cum, si nu vreau sa dau prea multe detalii ca o plac pana nu ajung intr-un punct sigur, si apoi vad eu cand zic. Sfaturi va rog. Multumesc!

3 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Mda...incearca sa conversezi cu ea pe mess sau fb sau orice alceva daca tot inepe scoala daca e mai mare sau mai mica incearca sa vb pe mess spune-i ca ai nevoie de o carte de la ea daca tio poate imprumuta si asa ii ceri numarul de tel sa o suni cand ajungi la locul stabilit sa vina si ea asa fcai rost de numarul ei si dupa tot incerci sa vb prin mesaje sa o mai suni sa vezi ce face o mai suni sa ii spui ca iti mai trebuie o zi cartea daca tio mai poate imprumuta o zi ca eu di tu la scoala sau orice lceva dupa cauta alt subiect pentru care sa vb daca mai ai nevoie de sfaturi lasa-mi un msj privat funda?

| JonD explică (pentru DelphhiN):

E o poveste mai complicata...Nu am cum sa vorbesc cu ea si nu's genul care sa ''agat'' pe facebook

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,as alege varianta 2.Prima este prea complicata, adica, din moment ce ei fac muzica, vor vrea ca si tu sa faci la fel fiindca astfel nu ati fi compatibili in ochii celor 2. Insa,a doua varianta este cea mai simpla si sigura.Te imprietenesti cu ea,incearca sa cauti subiecte comune de discutat si daca ai obiceiul sa le faci complimente tuturor fetelor gen"ai vazut ce draguta este noua colega" sau"imi place cum a venit x imbracata azi la scoala",nu le mai fa.Iar daca ea vrea sa vorbiti despre haine sau baieti, nu ai incotro si trebuie sa o facilaughing.Pe langa asta, du-i ciocolata, flori, intreab-o cand este ziua ei de nastere daca nu stii si fa-i cadouri frumoase gen niste cercei sau bratara care sa nu fie din aur sau argint insa sa fie frumoase sau o poti intreba pe ea ce ii place fara sa isi dea seama motivul pentru care o intrebi.Vei vedea ca de la o relatie de amicitie, bineinteles, daca si ea simte la fel, veti putea deveni iubitihappy