| AnoniM3l3Dasvtaq a întrebat:

Salut, prietena mea are permis de sedere in Romania, poate calatori cu mine in Uk daca are permisul de sedere?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca vrea sa intre in UK are nevoie de exact aceleasi documente ca orice alt cetatean din Republica Moldova. Faptul ca are permis de sedere in Romania nu are nici o relevanta. Si nici faptul ca este prietena ta, pentru ca din punct de vedere legal asta este egal cu zero.

| Zuzu1991 a răspuns:

Evident ca NU
mai ales dupa brexit... cand nici CI nu o sa mai fie valabil (sau deja nu mai e, nu am urmarit idea)

| goguPatent a răspuns:

Nu vad ce legatura are permisul de sedere in Romania cu intratul in UK

| AndrElle a răspuns:

Poate.