| Alex1412 a întrebat:

Salut, prietena mea s-a desp de mine acum 3 saptamani pe care eu am iubit-o foarte mult si inca o iubesc.Motivul a fost acela ca nu se mai simte bine cu mine si ca nu ma mai vede ca un iubit.Eram de 2 ani jumate cu ea si parca nu am vazut-o suferind deloc.Desi nu mai sunt cu ea de 3 saptamani inca nu imi pot lua gandul de la ea si in fiecare seara o visez.
De o saptamana e cu fostul iubit, cel cu care a stat acum 3 ani si pe care imi spunea ca l-a iubit foarte mult.

Zilele acestea abia am reusit sa iau legatura cu ea si i-am propus sa ne vedem maine la "o intalnire" unde sa vorbim ce am mai facut.I-am spus ca vreau sa ne vedem cu gandu doar sa vorbim nu se o fac sa se reintoarca la mine.

Cum sa procedez maine? Acum 2 saptamani ma punea sa uit de ea si sa vorbesc cu altele(chiar m-a durut) in fine.
Oare mai exista vreo sansa sa o fac sa se mai gandeasca la mine? Cand ma vad cu ea sa par doar un prieten? Sa nu vorbim despre ce a fost? Sa vorbim despre noi si daca am putea sa fim iar impreuna?
Am nevoie urgent de niste sugestii despre ce ar trebui sa fac maine si sa macar sa fac o impresie buna.

7 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Hmm, daca s-a despartit de tine si s-a impacat cu fostul pe care ai zis ca la iubit nu cred ca mai ai foarte multe sanse cu ea. Totusi, incearca si maine daca a acceptat sa va vedeti, dar nu direct, in mod subtil ceva de genul "Si noi am mai avea vreo sansa de impacare?". Daca iti va spune ca nu, ar trebui sa-ti vezi de treaba ta si sa o lasi in pace, vor mai aparea si alte fete in viata ta.

| Lexy ♥ a răspuns:

Sa te lupti pentru cine? Ptr un om care nu merita atentia ta....Nu o sa se intoarca la tine decat daca isi da seama singura ca a gresit.Nu te mai ruga de ea daca vrea bine daca nu iarasi bine.Si daca te impaci cu ea o sa iti fie greu sa treci peste si plus de asta o sa stai cu gandul ca o sa iti faca la fel.nu inteleg de ce iti trebuie un astfelde om langa tine, este greu acum la inceput dar cu timpul o sa iti treaca numai la gandul ca sta cu altul.Numai bine happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa incerci sa te comporti ca un amic cu ea. Daca iti spunea ca a tinut la prietenul ei foarte mult si dupa ce v-ati despartit, s-a intors la el, este clar ca tine mai mult la el decat la tine. Imi pare rau sa iti spun asta, dar daca nu era cazul, ramanea cu tine. Cred ca ar trebui sa o dai uitarii si sa nu te umilesti incercand sa tragi de ea sa se intoarca la tine. Dupa parerea mea ea a vrut sa iti dea intalnire tocmai ca sa te zgandare putin si se asteapta ca tu sa incerci sa o convingi sa va impacati. Altfel nu te-ar mai fi atentionat ca nu vrea sa faci asta. Si daca intr-adevar ar fi tinut la tine macar un pic, si-ar fi dat seama ca intalnirea de maine o sa iti faca mai mult rau decat bine, si o sa te impiedice sa treci peste prea curand. Nu ii ceri unei persoane de care abia te-ai despartit sa va vedeti intr-un mod amical. Asta nu se face, daca ai parte de putin bun simt. Parerea mea este ca nici nu ar fi trebuit sa accepti sa va vedeti. Insa cred ca cel mai bine ar fi sa ai orgoliul tau si sa nu incerci sa te rogi de ea sa se intoarca inapoi. A fost alegerea ei si nu te-a ales pe tine. Nu trebuie sa te umilesti.

| Alex1412 explică (pentru OoBunnyoO):

Nu vreau sa ma umilesc insa nici nu pot renunta asa ...adica macar sa stau impacat cu ideea ca am facut tot ce se putea.Eu chiar o iubesc si in ultimele 3 saptamani nu am liniste deloc, nici macar cand dorm.In caz ca nu se va ajunge la nimic deja ma gandesc ce greu imi va fi sa o uit din moment ce o vad de cateva ori pe saptamana(sta la 10 minute de mine).Pot sa ma combin si cu alta fata dar m-am obisnuit cu ea in 2 ani jumate.Nu credeam niciodata ca ma v-a lasa pentru altul din moment ce anul trecut imi spunea ca nu o sa ma lase niciodata daca nu calc stramb.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Alex1412):

Parerea mea este ca ea nu a tinut nici pe jumatate la tine, cat ai tinut tu la ea. Daca tinea la tine nu se combina dupa 2 saptamani cu altcineva. Tu esti in situatia ei acum si stii cum este sa tii la cineva si tu singur ai spus ca nu te poti combina cu altcineva. Chiar crezi ca dupa doi ani si ceva de relatie, daca tinea intr-adevar la tine se combina cu cineva atat de repede? Daca ea nu tine la tine si nu te vrea, ce rost are sa te intalnesti cu ea si sa te amagesti si mai mult? Motivul pentru care ea s-a despartit de tine este foarte clar, nu se mai simtea atrasa de tine si nu mai tinea la tine. Daca tot tragi de ea si de sentimentele tale pentru ea si vrei sa va tot vedeti, mai mult vei suferi, decat sa ramai impacat. Bineinteles esti liber sa faci ce vrei, dar parerea mea este ca nu se merita.

| ywar a răspuns:

Omule! "Ciorba reincalzita nu mai e gustoasa!" Gandeste-te si actioneaza in consecinta. Nu forta soarta mai mult decat decat e cazul! Ganduri bune!

| AndreiS25 a răspuns:

Daca e cineva la ora asta care te poate intelege mai bine eu sunt big grin. Am trecut prin aceiasi problema acum ctiva ani big grin NU merita fata crede-ma. E greu doare o sa te simiti mizerabil o perioada dar viata merge mai departe. Sfatul meu e sa te duci la ia si sa vb cu ia ca, cu o prientena nu ca si cu iubita.BAFTA