| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o primă întâlnire drăguță cu un tip. Mi-a făcut o primă impresie foarte bună. A fost educat și rezervat. Azi, la un moment dat, i-am spus că mă uit la un film. Mi-a propus să-l vedem mâine, la el.,, Sigur" a fost răspunsul meu.
Să merg la el și să-i spun în față că singurul lucru care se va derula în seara aia, va fi filmul?
Sau când vine să mă ia, să-l întreb unde mergem, iar după răspunsul lui să-i arunc un,, A fost un,, Sigur" ironic. Doar nu credeai că a doua ta întâlnire cu mine, va fi la tine, seara, în dormitorul tău, uitându-ne la un film. Sau asta credeai? "
Cum să procedez? Credeți că vrea doar sex?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Am zis si la intrebarea cealalta. Copiez si aici:

>> Il vedem mâine seara la mine dacă vrei

Doamne, numai la prostii le e gandul la baietii astia. Sa le scoata cineva sexu' din cap. laughing

>> A fost educat, rezervat
Daca iti place asta la el da-i un feedback sa inteleaga ca nu vrei sa te grabesti. Simplu si eficient.

Daca pare ca tot nu intelege spune-i ca o sa-si dea seama singur cand vrei sau daca vrei. Cu ocazia asta ai preluat controlul si poti scapa de griji.

Bafta!

| Alina230120002016 a răspuns (pentru seth2016):

laughing)).Un feedback cum ar fi?

| seth2016 a răspuns (pentru Alina230120002016):

Feedback-ul trebuia dat preventiv laughing : Imi place ca ai rabdare cu mine si nu grabesti lucrurile.

Acum poti sa-i spui mai direct: Am nevoie de timp. Nu ma grabi. Mergem la film, dar la cinematograf.

Bafta!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce ai vrea nunta cu tine? normal ca vrea sex, orice barbat hetrosexual sta cu o fata pentru sex de ce dumnezeu am stea cu voi asa din lipsa de ocupatie, numai te vedea cu barbati daca te pastezi simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Categoric vrea sex!
Daca nu voia sex, nu te invita direct la el acasa, la vizionat un film, ca nu-ti arde de film cand ai in fata o puicuta noua!
Faptul ca ai raspuns "sigur" din prima, i-a confirmat ca esti total de acord cu invitatia lui la sex.
Acum sa te vad, cum te descurci!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuia sa raspunzi asa, daca nu ai de gand sa mergi.
Daca te duci, nu il lasa sa ajunga la sex, daca te deranjeaza, fiind vorba de a 2-a intalnire.
Cel mai bun lucru pe care il puteai face nu l-ai facut, si anume sa refuzi invitatia intr-un mod finut, sa-i propui sa mai iesiti 'pe afara'.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Lasa abureala, de fapt maine la prima ora ai sa vii sa intrebi cu ce sa te epilezi mai bine.

| raluk27 a răspuns:

"A fost un,, Sigur" ironic. Doar nu credeai că a doua ta întâlnire cu mine, va fi la tine, seara, în dormitorul tău, uitându-ne la un film. Sau asta credeai? "
- chiar asa sa fie, asta e răspuns de femeie paranoica si posibil viitoare isterică
- doar nu te aștepți sa iti spuna vreodată in fata adevaratele intentii
- n-o mai da din Cola-n Fanta, ca daca te îngrijora faptul ca e abia a doua întâlnire, nu te repezeai sa ii spui "sigur"
Cand te vezi cu el, nu-ti ramane decat sa te faci ca ploua, eventual ii spui ca nu mai ai chef de film si ii propui sa mergeti in alta parte, sa va ocupați timpul cu altceva.

| seth2016 a răspuns (pentru raluk27):

Zice bine raluk27. Ironia si sarcasmul fac relatia praf. Garantat 100%.

| n1445 a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa ii dai un raspuns afirmativ. Ai putea spune ca a fost un "sigur" ironic si ca nu esti genul de fata care merge acasa la un strain, pentru ca este tot un strain si la a doua intalnire (nu stii niciodata cu cine ai de-a face) si ca puteti lasa filmul pentru mai tarziu dupa ce va cunoasteti. Daca dupa asta nu iti mai scrie sigur voia sa-ti faca felul.