| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Prieteni stie cineva cum as putea sa fac pe o fata sa imi raspunda in primul mesaj in afara de "buna" sau "ce faci" ceva care sa stârnesc atracție sau ceva care sa o faca sa raspunde la mesaje

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pai cand adresezi intrebarea "ce faci", in mai toate cazurile o sa primesi raspunsul "bine". Incearca sa te legi de un subiect, ceva actual sau sa ii arati un loc interesant, o stire, intreab-o de un film/serial sau intreab-o ce ii place. Daca nici asa nu merge, inseamna ca nu prea vrea sa vorbeasca cu tine si iti raspunde din politete.

| Marjuddjeje a răspuns (pentru Aasdfghj):

Am inteles, dar asa n-ai idee ce fel de text as putea sa ii trimit la primul mesaj

| Aasdfghj a răspuns (pentru Marjuddjeje):

Nu poti trimite pur si simplu un text. Ii scrii "buna! Ce faci (sau ce mai faci?, cum esti?) si cand te intreaba "tu ce faci", ii spui ca citesti un articol, sau ca te uiti la nu stiu ce, si ii dai link. Apoi o poti intreba ce parere are si de acolo dezvolti subiectul.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca vorbesti cu ea pe retelele sociale, studiaza-i atent profilul si sigur vei gasi un element cheie.
Daca incepi cu "buna", e posibil sa mai fie altii inaintea ta care au inceput la fel!

| Danny28 a răspuns:

Nu le mai da mesaj. Vor băieți populari, cu bani și mașini.

| SelenaTpu a răspuns:

Sa iti dai seama ce lucuri ii plac si sa incepi conversatii despre acelea.
Sau cu lucurile pe care le aveti in comun.

| Daz01 a răspuns:

Nu cred că este o idee bună să te bagi în seamă cu o fată doar cu "bună" și să aștepți un răspuns pentru că sunt mulții alții care au abordat-o fix la fel și în cazul îl care îți va răspunde nu o să poți efectiv să legi o conversație dacă-ți oferă doar cuvinte seci de genul "bună, bine tu ce faci".
Încearcă să-i scrii într-un moment prielnic, cum ar fi de ziua ei, să-i spui "la mulți ani" pentru că sigur îți va mulțumi și de acolo să încerci să dezvolți o discuție să vadă că ești interesant și amuzant. Succes.

| Gândesclarece a răspuns:

De obicei dacă o fata nu ți răspunde la lucrurile simple, NU EȘTI GENUL EI și nu are rost sa încerci.

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns:

Cu un buna. atata tot. daca ea are chef si vrea sa te cunoasca. e interesata iti raspunde si la buna ala. daca nu raspunde cauta alta nu trebuie sa te apuci sa te rogi frumos sau vezi doamne simplu ai scris buna. ti o raspuns va cunoasteti. si gata NU ARE ROST SA TRAGI SINGUR DE CONV. in primul rand daca n are chef de vorba sau alte chestii nu te rogi cauti alta. succes aco nu insista ca nu merita te faci de ras doar.

| Denis2005123 a răspuns:

Doar spune i ca o placi si atat sau dracu intreab-o daca iese cu tine in oras la un sucwinking

| 1234568807 a răspuns (pentru Denis2005123):

Nu e asa simplu, unele fete nu reactioneaza bine cand spui direct ce simti, unele te blocheaza si nu mai vorbesc cu tine