| anonim_4396 a întrebat:

Probabil voi pune una dintre cele mai intalnite intrebari, dar tot am nevoie de ajutorul vostru.
Ce cadou sa ii iau prietenei mele care face 18 ani?
Precizez faptul ca vorbesc cu ea de doar cateva saptamani. (nu foarte mult timp)
Ce fel de cadou sa ii iau?
(stiu ca trebuie sa ma gandesc la ce ii place ei, etc, dar...)
Vreau mai multe idei. Ceva dupa care sa ma orientez.

Multumesc de ajutor!

Răspuns Câştigător
| acerr a răspuns:

Saliu,daca ai talent fa ceva de mana, orice chiar si o felicitare scrisa de mana ta, pentru ca putini oameni mai fac asa ceva, si ca cadou eu recomand o perinita! sunt atat de frumaose, o va tine la cap ..lasa bratati, parfum, acaraturi,, ceva uitil

12 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Au iesit fel si fel de cadouri handmade, bratari personalizate.Un lant, o bratara, un aranjament de trandafiri de sapun.Sunt niste ursi faini din flori artificiale de spuma.

| Holiday a răspuns:

Un weekend la mare.

| GouDidodino a răspuns:

Cumpara-i Un dildou

| NYØ2002 a răspuns:

Niste Prezervative, Bautură si Niste Marihuana?

| Ana7807820 a răspuns:

O vacanta de neuitat la mare/munte (daca aveti amandoi peste 18 ani, puteti face multewinking )

Bula
| Bula a răspuns:

Macar un fir (daca nu un buchet mare) de trandafiri rosii, elegante!
In rest, tine-ti urechea larg deschisa si mintea in regim "turbo", inregistreaza si interpreteaza dorintele ei subtil-lansate spre tine. happy

| Goddessss a răspuns:

Fiind fată te pot ajuta eu.
Primele lucruri clar ar fi un buchet de flori și ciocolată. I-ai un parfum, un tricou frumos, dacă se machiază(i-ai un rimel sau o paleta de farduri), un lănțișor, dacă asculta muzica(i-ai ceva cu artistul/artista favorit/favorita, o cană personalizata, o pernă, ceva decoratiuni de camera, cărți etc.
O alta chestie, ar fi sa o scoți undeva în oraș, ar fi frumos frumos. Poți să ii cumperi și un animal de companie( dacă nu are și dacă poate sa il întrețină).
Sper că te-am ajutat! Foarte multe chestii nu prea sunt!
Ah da, dacă nu știi ce să ii iei, dă-i bani sa și cumpere ea.

| IvyOlivia a răspuns:

Parfum nu îți recomand să îi cumperi ( poate nu o să îi placă mirosul ). Ai putea, să îi cumperi ceva ce are nevoie și își dorește (ex. o pereche de căști wireless fără fir ). Poți, să îi cumperi un lănțișor cu numele ei, o cutie de bomboane și un ursuleț. Îți recomand florile doar dacă știi că îi plac în general sau dacă știi care sunt florile ei preferate ( și să nu fie alergică ). Până la urmă contează gestul. Și în plus nu sunteți de foarte mult timp împreună încât, să îi cumperi foarte multe cadouri și mai ales scumpe. Iar dacă se va supăra că nu îi place cadoul de la tine ( îmi pare rău că îți zic ) poate nu este ceea ce cauți. Nu cred că vrei o fată care, să stea cu tine doar pentru bani și cadouri.

| mgtow a răspuns:

Nu strica niste adidasi de aia tip basket sau cu aer sa fie. E o noutate dar pretul e intre 200 - 300€ ceva de calitate

| acerr a răspuns (pentru NYØ2002):

Loll ce nebunatic esti

| acerr a răspuns:

Pana la urma ce cadou ai facut? nu ne spui?

| acerr a răspuns (pentru Bula):

Yayaya,poet