| love_4320 a întrebat:

Stiti, am o prietena. nu chiar prietena dar mai mult cunoscuta. dar de la un timp am inceput sa fim mai apropiate... dar acum...simt ca se indeparteaza de mine. Cum sa fac sa no pierd?
happy mersi)

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cineva spunea ca, daca vrei sa te apropii sa cunosti rocile, nu vei intimpina nici o rezistenta, vei putea sa le cunosti fara probleme, daca insa vei vrea sa cunosti animalele, iti va fi mai greu, caci ele pot fugi de tine, sau te pot ataca, insa daca vrei sa cunosti un om si sa te apropii de el, nu vei putea decit in masura in care el se deschide fata de tine. Daca ati fost un timp apropiate, e ceva, inseamna ca exista acea empatie necesara pentru a va apropia. Se poate ca tu sa fi gresit cu ceva fata de ea, si astfel sa se indeparteze, se poate ca ea sa fi vazut ceva care sa nu ii placa la tine, sau se poate sa fi auzit ceva rau despre tine de la altcineva. Sau se poate pur si simplu, ca sa nu te gaseasca a fi o prietena pe gustul ei. La urma urmei, prietenii ni alegem. Si in acest caz nu mai poti face nimic. Incearca totusi tu sa te apropii de ea, sa o intrebi de ce devine distanta. Poate asa mai rezolvi ceva.

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, gandeste-te daca nu cumva i-ai facut ceva de se indeparteaza de tine.Vb.cu ea si intreab-o ce e cu ea si sa te lamureasca, o discutie cu ea ar fi indicata; nu i-ai facut ceva, sau nu a auzit ceva? Cine stie ce o fi cu ea, poate ti se pare tie ca se indeparteaza sau poate are si ea unele probleme, incearca sa afli cum sta treaba, daca ai vreo vina sau pur si simplu e doar o parerea de-a ta sau are ea ceva.

| yanny`s a răspuns:

Pai vorbeste cu ea, incearca sa va impartasiti iar secrete, chestii care sa va dea incredere una in cealalta si care sa va lege mai mult:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o vrei ca prietena, arata-i ca esti mai apropiata de ea, vorbeste mai mult cu ea. Amandoua trebuie sa aveti drepturi si obligatii intr-o prietenie. Nu le face tu de una singura.