| DRionutST a întrebat:

Salutare lume... Eu sunt Ștefan, am 27 ani și sunt din județul Dâmbovița. De ceva timp am început sa ma gândesc la chestia ca nu o sa mai îmi găsesc niciodată partenera, am avut mai multe relații pana acum dar nici una dintre relații nu a fost sa fie, am început sa îmi pierd încrederea în mine... Mi-ar plăcea sa am o prietena cu care sa mai conversez din când în cand știți ideea o persoana la care sa mai ma descarc. Ce sa fac? O zi buna va doresc

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai vezi trebuie sa stii si unde sa cauti, sa nu te grabesti, sa cunosti bine femeia.
Asa e si viceversa.Imi pare rau daca ai avut mai multe esecuri, se intampla ca in viata sa mai avem si urcusuri si coborasuri. Daca eu am trecut peste o relatie de 8 ani de zile si sunt bine acum cred ca poti si tu sa razbesti cu brio.

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă nu merge nicio relație, poate ca ar trebui sa cauți problema la tine. Sa te gândești de ce nu au mers, cum te-ai comportat, nu ai fost destul de implicat sau ai fost prea gelos, posesiv... poate ai așteptări prea mari de la o femeie sau alegi una cu aspirații înalte și materiale care nu se potrivesc cu ce vrei tu.

| Freya1 a răspuns:

Pai nu ai de ce sa iti pierzi speranta ca nu se stie niciodata.
Incearca sa te autoevaluezi sa vezi ce ai facut sau nu ai facut. Trebuie sa fie pe undeva strecurata o greseala.

| DRionutST explică (pentru Freya1):

Nu pot sa zic nu, au fost greșeli minore care sau trecut cu vederea și din partea mea și din partea ei. Toată treaba este ca nu mai sunt fete cu capul pe umeri în ziua de azi, toate umbla numai după banii mașinii excursii etc. Una întreaga la minte sa își facă o viata o familie nu mai găsești. Și crede-mă ce zic ca îți zic din propria experienta...

| DRionutST explică (pentru Freya1):

Woow la asta nu m-am așteptat, ești o femeie puternica chiar te simpatizez, mulțumesc pentru răspunsuri?

| DRionutST explică (pentru DRionutST):

Va mulțumesc tuturor...

| Freya1 a răspuns (pentru DRionutST):

Pai vezi trebuie sa stii si unde sa cauti, sa nu te grabesti, sa cunosti bine femeia.
Asa e si viceversa.Imi pare rau daca ai avut mai multe esecuri, se intampla ca in viata sa mai avem si urcusuri si coborasuri. Daca eu am trecut peste o relatie de 8 ani de zile si sunt bine acum cred ca poti si tu sa razbesti cu brio.

| GoldenZenith a răspuns:

Lasă, că mai ai timp! Mai bine sa se termine o relație decât să stai cu persoana nepotrivita. Tot o să apară acea "ea" într-o zi. Nu-ți bate capul rolling eyes

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai cauta in continuare, sa fie frumoasa si intreaga la cap si sa te placa, atat conteaza daca ii accepti si tu defectele si ea va face la fel si o sa va intelegeti.

| DRionutST explică (pentru Doarunaltutilizator):

Asta e normal frate sunt de acord cu ce zici tu. De frumoasa nu prea ma interesează toată treaba e sa ne înțelegem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea are rost sa cauti relatii, ocupati timpul cu munca, fa multi bani pune-te pe tine pe primul loc, si cautã cât mai multe femei incât sa nu prea ai timp mult de una singurã. Asa iti salvezi si banii pentru ca observi care sunt numai pe distractii sau materialiste, incã de când le cunosti + Peste le atrage pestele, plus le place sa vadã ca o duci bine si ai lucruri mai bune de facut decât timp pierdut doar cu ele(o iubitã), iar dacã se intâmpla in viitor sa gasesti pe fata aia perfectã o poti lua dar eu zic sa ai timp mult de gândire cu ea, nu te pui intr-o relatie in 5 luni ci in 5 ani dupã ce o cunosti indeajuns de bine, incât sa fi sigur cã nu este ca celelalte.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Incearca in continuare si o sa gasesti persoana potrivita. E normal sa fii refuzat.

| DRionutST explică (pentru VALCUANDREI1994):

Crede-mă ca mi s-a cam luat sa caut și sa dau numai peste rapandule ca numai asa pot sa le zic...

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Unchiul meu are 57 de ani si nu a avut mai deloc prietene, stai linistit laughing

| DRionutST explică (pentru ZmeuNinja1980):

Îmi pare rău pentru el? eu am avut da nu una care sa îmi fac casa cu ea pentru ca nu știa ce vroia de la viata. Avea în cap numai distracție și atat