| principessa1 a întrebat:

Salut,am avut primul contact sexual la 20 ani, de atunci pina acum 24 ani, nu am mai avut relatii cu nimeni. Acum am un prieten, la inceput cind a aflat ca nu sunt virgina a stat pe ghinduri, are asta asa o mare importanță? tot incearca sa avem relatii dar eu il resping, ii zic ca inca nu e momentul. Daca o voi face cu el, se va schimba ceva in relatia noastra? sau cind sa fac pasul asta? uneori il simt ca se indeparteaza de mine si nu as vrea sa-l pierd.

16 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Când simti tu! Nu fa greșeală să o faci dacă tu nu îţi dorești intr-adevar, dacă ești o fata constiincioasa o sa te bântuie mult chestia asta, și până la urmă de ce sa se îndepărteze de tine? Ar trebui sa te inteleaga și să nu pună presiune asupra ta, dacă intr-adevar ar fi un băiat calumea și nu si-ar dori doar sex. De ce nu se ocupa de treaba asta? De ce nu te incita în așa fel încât să iti dorești? E cam prostănac asa. De preludiu a auzit? Sau trăiește de pe vremea lui bunica cand hop și gata treaba? Nu te mai stresa:* pana la urma dacă e să fie al tău o sa fie, dacă nu nu. Capul sus fata frumoasa

| Cosmiinna a răspuns:

Ah da și apropo, fiind o relaţie la distanta sunt 70% șanse să nu funcționeze. Trebuie sa exista multa dorinta din partea amândurora ca ca sa construiti ceva solid. Nu vreau sa ramai dezamăgită Sau sa te implici prea mult dacă vezi ceva ciudat la el. Iti spun din proprie experienta

| DeeaMarry a răspuns:

Consider ca si tu ar fi trebuit sa stai pe ganduri atunci cand ai vazut ca lui ii pasa atat de mult de treaba asta.
Probabil merge pe principiul "daca a facut-o cu ala, cu mine de ce nu, sunt mai prost?".
Nu se va schimba nimic in relatia voastra, cel putin nu in sensul in care ai vrea tu. La 24 de ani ar trebui sa fii constienta de faptul ca nu o sa te iubeasca mai mult doar pentru ca faci dragoste cu el.
E limpede ca tu nu iti doresti asta. Nu il lasa sa te convinga! Nu merita sa faci asta pentru el. Ai avut un motiv serios pentru care nu ai mai facut-o de 4 ani, sunt sigura.
Te-ai gandit ca poate vrea sa te testeze? Din moment ce nu mai esti virgina, poate vrea sa vada ce caracter ai, cat ii poate lua unuia sa te convinga.

| principessa1 explică (pentru DeeaMarry):

Ca sa o fac trebuie sa vad ca tine la mine cu adevarat.Nu vreau sa umblu din baiat in baiat, de asta mă și tem.totdeauna trebuie sa fie si momentul asta dar chiar nu stiu cind.

| DeeaMarry a răspuns:

Acum vad. Sunteti impreuna de foarte, foarte putin timp. Si el deja insista? Deja se indeparteaza de tine? Si parca la inceput a stat pe ganduri...
Atitudinile astea ale lui ar trebui sa te puna pe ganduri.
Sa faci dragoste cu el doar atunci cand iti doresti tu din tot sufletul, cand o sa simti ca o faci pentru tine si ca nu o sa regreti daca pleaca in ziua urmatoare.

| principessa1 explică (pentru DeeaMarry):

Nu inteleg, dc la deranjat ca la 24 ani nu mai sunt virgina? nu toate fetele ajung la casatorie cu primul baiat din viata lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Trece tineretea pe langa tine, bucurate de viata fa sex cat mai poti ca pe urma o sa plangi

| RAY a răspuns:

Buna printeso banuiesc ca asa te numesti, el la varsta lui are nevoi sexuale sunt normale, sxul e nevoie umana sincer ma mir ca a stat atata cu tine da dovada ca nu e un badboy te-ai plictisit de el nu? e genul plictisitor? pampalau? un baiat cuminte? nu e de tine tu ai nevoie de unu care sa te comsidere obiect sexual, un baiat rau, cu ala ai face sex non stop

| Emilian65 a răspuns:

Da, pentru el a fost o lovitura puternica cand a auzit ca nu mai esti virgina si din aceasta cauza a avut o ezitare in a face sex cu tine.

| principessa1 explică (pentru Emilian65):

Ezitarea asta de-a face sex cu mine nu o are, putem să ne mai ciondănim..si el cu caracter si eu- de aia putea sa se indeparteze dar am trecut de conflictul asta..insă nu stiu cind să fac acest pas- de-a face cu el dragoste..ma tem sa nu-mi pară rau.dar nici sa lungesc nu vreau.

| e1xtz a răspuns:

Ai 24 de ani, gandeste si tu, probabil mama-ta te născuse la vârsta ta.

Acum depinde si dupa cat timp insista, sunteti de mai putin de 3-4 săptămâni împreună?

| principessa1 explică (pentru e1xtz):

Ne cunoastem de vreun an insa de mai mult de o luna si ceva suntem impreuna... eu locuiesc intr-un intr-un oras si el in altul..mai mult a fost distanta..nu as vrea sa o fac si pe urma sa-mi pară rău, nici nu stiu cum ghindesc baietii in cazul asta.

| e1xtz a răspuns (pentru principessa1):

Varsta de 24 de ani este una normala si pentru sex si pentru o relatie.

Din faptul ca locuiti in orase diferite rezulta ca nu aveti o relatie reala, ci de weck-end sau on-line.

Ai stat, ai asteptat ai avut o singura experienta sexuala pana la 24 de ani, dar prea strălucit nu ai ales sa iti faci o relatie.

Personal la vârsta asta nu mi se pare normal sa alerg cu lunile dupa pasarica iubitei, a face dragoste vine firesc la anii astia, dar diferenta este ca nu sunteti in acelasi oras, nu locuiti împreună, etc...iar in acest caz mentin si eu ipoteza ca este mai mult o experienta sexuala, bazata pe sex de weck-end, aspect care nu cred ca este potrivit pentru tine.

| David000000 a răspuns:

Pai daca zici ca ai doar 1 contact sexual uite ca te intrec! am 13 ani si deja am facut cu o virgina dar mno lasa-ma pe mine ceea ce a spus si deea Relatia voastra merge pe ideea ''DAca ai facut cu el dc cu mine nu eu sunt mai prost'' parerea mea de baiat daca as fii in asemnea situatie eu as spune in fata... vreau sa fa xyz de motivu zyz intelegi? incearca-l odata fate ca te desparti de el sa vezi cat poate tine la tine ce sentimente are pentru tine daca il doare cand ii zici ca te desparti de el si dupa daca vezi ca insista sa va impacati el e baiatu special pentru tine si ar fi bine sa il lasi sa se!@#! #!@ cu tine daca se intampla asa cum am zis... dar depinde de tine ce faci tu nu stiu ce gandire au fetele eu as zice din grad de baiat ce as face. funda?

| principessa1 explică:

In acea relatie cu baiatul am mai avut, dar cu altcineva nu.

| Leo1993 a răspuns (pentru principessa1):

Si totusi cum ai putut rezista atata timp fara sex? mai ales ca esti tanara