| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu o fata, avem amandoi 15 ani, ea imi spune mereu ca ma iubeste, chestii d-astea..
Cand vorbim seara pe fb, imi da seen imediat. Dar cand intra un "prieten" de-al nostru, incepe sa dea seen mai greu... si pe wapp, cand ea e on, e si el on. ies amandoi la aceiasi ora. Chestii d-astea
Si am impresia ca ma inseala..
Ma puteti ajuta. cum sa-i spun ca acest lucru ma deranjeaza?
Dau funda ^^

Răspuns Câştigător
| Bufferia a răspuns:

Ai incredere si daca va fi sa te insele sincer nu mai este problema ta, tu trebuie sa ii oferii ceea ce simti, adica iubire. Daca iti este frica, nu se mai numeste iubire, pentru ca frica si iubirea nu duc decat la ura sau si mai rau, indifernta.Nu cred ca te inseala doar pentru ca are un prieten bun,incearca sa ii spui ca vrei atentie nu ca ii vrei telefonul ca nu esti tatal ei si sincer e cel mai prostesc lucru! O sa te paraseasca fara sa mai fie vorba de inselat,o sa fie vorba de increderea ei,nu doar ca nu o sa vezi nimic ci o sa te lase fara vreo urma de regret,o fata poate sa spuna te iubesc,sa o simta pana la cer si inapoi dar nu se lasa calcata in picioare.e alegerea ta ce vei face eu nu-ti pot da decat un sfat dar daca o iubesti o sa ai incredere si o sa uiti de tampeniile ca :daca ma inseala? Daca aia? Daca asta? Iti spun ca fetele nu spun prea usor "te iubesc"sau fara motiv,daca a spus-o,trebuie sa ai incredere. Daca ea chiar te inseala vei afla la un momentdat si atunci nu te supara ca sunteti tineri nu sunteti legati cu un lant nu e ultima persoana si nici prima si cu siguranta o sa doara dar ei ii va parea rau mai tarziu,mai ales daca NU faci crize de gelozie si o sa pari indiferent (doar daca o prinzi,fara sa o interoghezi sau sa o urmaresti,o relatie nu ramane acunsa mereu). Daca vede ca esti indiferent va vrea sa stie daca ai simtit ceva, apoi o sa te observe mai mult si va vedea :nici nu l-am cunoscut daca am putut sa il insel cu asa de multa nesimtire.
Concluzie, tine capul sus si fi un domn, iar ea va ramane cu tine daca e domnisoara, daca nu ...Nici nu merita

| Mihai6969 a răspuns (pentru Bufferia):

Nu cred ca am cum sa o prind ca ma inseala. Parintii ei sunt prieteni foarte buni cu ai mei, si mereu cand ea iese afara, o suna pe mama sau pe tata. si eu ma duc dupa ea mereu acasa. Decat la scoala si d-astea ar putea.
mersi de sfat ^^

| Mihai6969 a răspuns (pentru Bufferia):

Si. stiu ca tinerii nu sunt legati. cum ai zis tu
Dar nu cred ca iti poti imagina, sau nu cred ca eu iti pot spune cat de mult o iubesc.

| Bufferia a răspuns (pentru Mihai6969):

Ba da,imi imaginez si stiu sentimentul dar daca tot o iubesti permite-ti sa duci o lupta cu tine,adica sa stai un timp sa locul tau fara sa te gandesti la asta,daca o iubesti, bucura-te de ea si creaza amintiri, daca va pleca nu o vei putea opri...Dar macar cei avea ce sa iti amintesti, plimbari in parc glume, etc.

| Mihai6969 a răspuns (pentru Bufferia):

I-am cerut sa imi arate mesajele cu ala. Nu era nimic important. Mersi, ti-am dat funda ^^

| Bufferia a răspuns (pentru Mihai6969):

Nu ai pentru ce sa imi multumesti, daca mai ai intrebari au ai nevoie de sfaturi, poti sa-mi lasi misaj happy

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti prea gelos.Nu-i poti interzice sa vorbeasca si cu altcineva. Oricum, trebuie sa te iei putin de ea.Sa iti arate conversatiile, cum iti spunea si xXTRAP.

| RAY a răspuns:

La 15 ani ce ai vrea? esti prea credul parerea mea,o fata isi jura iubire cu gandul la atul,daca esti fraiier si crezi in ea ce sa faci, ma mir persoanele de varsta ta voi credeti inca in toate porcarile, lumea e ipocrita, rea majoritatea, fete sincere o raritate

| Luncan_Alexandru_1999 a răspuns (pentru RAY):

Crudul si tristul adevar...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-ai ce sa-i spui, stie si ea ca te deranjeaza ca te insala.

| xXTRAPGODXx a răspuns:

Ii spui sa iti arate conversatiile cu el,daca nu e de acord ii spui sa-l stearga de oriunde si sa rupa legatura cu el ca esti gelos, daca nu face nici asta ii spui ca te desparti de ea si ce are nevoie sa se duca la ala. Daca nu vrea sa-ti arate ce-au vorbit e clar ca e ceva, si mai bine te desparti de ea, vad ca esti un tip de treaba si cu suflet mare, nu meriti asa ceva. Deci intreab-o ce ti-am zis si daca nu-i de acord desparte-te de ea. Bafta!

| Mihai6969 a răspuns (pentru xXTRAPGODXx):

La asta m-am gandit si eu... sa-mi arate conversatiile cu el.
Dar cum ii spun? Nu i-as spune " arata-mi conversatiile cu x"

| Mihai6969 a răspuns (pentru xXTRAPGODXx):

Btw, imi poti da o adresa de skype / fb sa vorbim?