| Markusfrtt a întrebat:

Sunt intr-o situatie aiurea. Nu stiu ce simt, nu sunt constient de sentimentele mele.Sunt impreuna cu o fata de aproape un an si inca nu stiu daca o iubesc, am crezut ca o iubesc, dar imi e teama ca m-am inselat. Ne cunoastem de mult timp. Abia dupa un an am ajuns sa fim impreuna... La inceput mi s-a parut urata, apoi a inceput sa imi placa de ea. Ma tot respingea, dar nu am renuntat si intr-un final dupa un an, am ajuns sa fim impreuna.Insa cand mi-a zis ca vrea sa fie cu mine, nu am simtit nimic. Nu am simtit nimic diferit. In toata relatia asta o singura data am simtit cu adevarat sa ii spun ca o iubesc. Sunt gelos, imi place sa o tratez ca pe o printesa, sa ii fac mereu pe plac sa o vad pe ea multumita. Cand sunt cu ea ma simt foarte bine. Mi-ar placea sa ma vad mai des cu ea decat o facem.Nu ma intereseaza alte fete. Na, ma mai simt atras de cate una ca oricare altul, dar nu as lasa-o pe ea pentru alta. Gelos sunt, chisr foarte uneori. Imi place la ea ca e cuminte, sincera. Adica asta e fata pe care mi-o doream. Asta e genu de fata care mi-o doream. Ii simt lipsa uneori. Uneori chiar simt nevoia sa o vad. Ne certam des ca sunt eu prea gelos. Sau chiar din nimicuri. Eu am suferit mult in trecut. Chiar am suferit. Puneam suflet unde nu trebuia, si imi ziceam mereu ca nu o sa mai fac asta ca sufeream ca prostu si imi era frica sa mai iubesc. Adica cateodata ma gandeam ca daca ma i dragostesc si ajung sa sufar iar..Eu nu stiu ce sentimente am..Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca o iubesti dar cumva e alt tip de iubire, nu mai ai fluturasi de fiecare data cand o vezi, pentru ca totusi o stii de mult, o iubesti deja la nivelul unei casnicii sa zic, pur si simplu vrand s-o faci fericita e o dovada destul de mare a setnimentelor tale.
Poate v-ar trebui o scurta pauza, cand nu vei mai avea legatura cu ea sau sa n-o vezi cateva zile, ii vei simti cu adevarat lipsa ca-ti vei da seama ce bine era cu ea.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa te gandesti bine la sentimentele pe care le ai fata de ea, daca esti nefericit in relatie nu are rost sa ramai fiindca va pierdeti vremea unul cu celalat, daca sunteti fericiti impreuna dar sunteti in dubii atunci schimba ceva in relatie si o sa vezi ca o sa fie bine.
Iti urez mult succes si stiu ca va fi totul bine fiindca esti puternic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici sa iei o scurta pauza, iar atunci cand te vei simti si tu pregatit sa poti avea o relatie serioasa cu ea? dar este posibil ca ea sa nu mai simta nimic pentru tine
Incearca sa vorbesti cu un prieten mai apropiat despre situatia ta in momentul de fata, poate acesta va stii sa iti spuna o vorba buna.
Sper ca am ajutat
O zi buna!

| presus a răspuns:

Nu o iubesti cu adevarat pentru ca ai aceasta nesiguranta in legatura cu relatia voastra. Daca o iubeai, nu ne spuneai noua ca nu stii ce simti. Ai mai zis acolo ca va stiati de mult timp, era mai uratica si nu era nimic intre voi, dar a inceput sa-ti placa fata. Ea era neinteresata de tine, iar in cele din urma sunteti impreuna. Asta este ca si cum ti-ai fi propus sa o faci pe fata sa te placa, iar acum ca este a ta... nu mai ai nimic de castigat (intervine plictiseala).

| Niss a răspuns:

Daca vorbesti asa frumos despre ea eu cred ca o iubesti... incearca sa stai despartit de ea mai mult timp...sa vezi cum nu vei mai avea impresia ca nu sti daca o iubesti sau nu. Daca simti ca totusi nu trebuie sa existe aceasta relatie opreste-o. Dar dupa cum vorbesti despre ea eu cred ca vei regreta