| deea_6193 a întrebat:

Salut.sunt o fata timida ma inrosesc foarte repede cand vorbesc cu cineva. ce as putea sa fac ca sa nu ma mai inrosesc? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| csintalan a răspuns:

Si barbati inrosesc, la noi mai ales atunci cand mai tragem cate o minciunica.
Noi ne obisnuim si-si.
Fetele sunt mai atragatoare cand inrosesc, este un lucru minunat sa vezi, mai ales cand le spui,, te iubesc,, pentru prima oara. Caci dupa 100 de spusuri se ingalbenesc, dupa 1000 de ori nu te mai cred, iar 100000 te parasec ca nu se mai inrosesc.

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea stiu in totalitate ce simti si pe toti de aici cu problema aceasta mie mi se intampla foarte des. Cel mai des la scoala ba cand ma scoate la tabla sau cand mai stam mai multi in grup daca sunt prins intr-un moment penibil gata... ma inrosesc la fata ca un rac iar daca zice cineva 'uite ce sa inrosit' este mult mai rau. Uneori incerc sa ma relaxez sa respir sau sa-mi imaginez ca sunt nu mai eu singur(cateodata ajutabig grin) oricum ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta si sa o iau ca pe un dar...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

crying si eu ma inrosesc din orice! aproape din orice. daca ma emotionez sau ma intreaba cineva ceva sunt ca o rosie! e nasol rau! sunt foarte timida si nu pot sa scap pur si simplu! nu pot! e ca o boala! jur! ma simt ca o prizoniera in propriul trup. la scoala ma inrosesc foarte mult. sunt in clasa a 12a si la romana m-a pus sa vorbesc oral pe o varianta de bac si m-am inrosit bineinteles instantaneu! straight face imi vine sa injur de numa'! ce ma fac eu la bac?! asta m-a intrebat si profa care a obs ca m-am inrosit straight facestraight facestraight face in puii mei crying

| ionuther a răspuns:

Baga mult, mult, adica foarte mult fond de ten laughing) si merge :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa ca ma inrosesc ma enerveaza atunci cand ceilalti rad de mine. cred ca daca nu as mai inrosi as fi cel mai tupeist, bineinteles in limita bunului simt. si pentru cine a intrebat cat dureaza, eu am 16 ani jumate si nu a trecut dar totusi e mai bine decat acum 2 ani happy

| ssamoila09 a răspuns:

Deci nu esti singura...si eu sunt la fel.e un fel de boala nu e periculoasa doar ca ai prea multe bule rosii in sange mai multe decat albastru big grin happy nu sunt echilibrate

| IntrebariFuckingCiudate a răspuns:

Si eu ma inroseam foarte tare acum 2-3 ani. Stiu prin ce treceti, e clar ca nu e niciun avantaj in asta, te darama psihic doar. Dar, pot sa spun ca in ultimul an ma inrosesc mult mai rar si nu foarte tare cand o fac. Inainte ma inroseam din absolut orice, acum doar cand sunt foarte jenat. Am observat ca trece odata ce iesi in lume, vorbesti mult cu oamenii si iti faci multi prieteni de sex opus. E adevarat ca trebuie sa ai incredere in tine dar cand vezi ca te inrosesti e clar ca nu mai ai, e logic laughing Acum am 17 ani iar cand aveam vreo 14-15 ma inroseam foarte des. Sper sa treaca de tot pana la urma. Stai linistita, interactioneaza mai mult cu oamenii si ai sa vezi daca se intampla ceva miracole laughing Numai bine

| Barbu_Geta_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Imi poti spune cam cat a costat operatia? Te rog

| nicux a răspuns:

Buna! Cat a costat operatia?

| Dan_Adrian_1986_IfWD a răspuns:

Https://ereutofobie.ro/ despre frica de a te inrosi si cum poate se poate trata. In cazuri mai grave exista si o operatie pentru aceasta fobie.