| deea_6193 a întrebat:

Salut.sunt o fata timida ma inrosesc foarte repede cand vorbesc cu cineva. ce as putea sa fac ca sa nu ma mai inrosesc? multumesc:*

Răspuns Câştigător
| csintalan a răspuns:

Si barbati inrosesc, la noi mai ales atunci cand mai tragem cate o minciunica.
Noi ne obisnuim si-si.
Fetele sunt mai atragatoare cand inrosesc, este un lucru minunat sa vezi, mai ales cand le spui,, te iubesc,, pentru prima oara. Caci dupa 100 de spusuri se ingalbenesc, dupa 1000 de ori nu te mai cred, iar 100000 te parasec ca nu se mai inrosesc.

39 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Eu si acum ma inrosesc...nu pot controla asta. Timiditatea insa o poti controla, o poti masca.trebuie sa ai incredere in tine si ambitie de fier.Socializeaza,interactioneza cu persoane necunocute.

| bunica a răspuns:

Bunicile-s dadeau cu ruji pe obraji sa-si faca bujori cum spuneau ele, pai inseamna ca esti cea mai frumoasa si el te place.

| beba a răspuns:

Nimic.si eu rosesc ca un copil mic.si se pare ca baietilor le place astahee heeDaca mi se spune ca rosesc, rosesc si mai tare happyNu te deranja sa iti suprimi anumite trairi, esti mult mai frumoasa atunci cand esti tuhappy

| cely a răspuns:

Nimic. Nu ai ce sa faci. Cu timpul o sa pierzi din timiditate si o sa rosesti mai rar.

| Selena a răspuns:

Dupa o perioada o sa treaca, la mine asa s`a intamplat.ma inroseam foarte tare dar de la un timp s`a stins, am mai apelat la fondul de ten si nu se mai vedea asa tare!

| gabrielutzu a răspuns:

Nu mai vorbi.

| onlyme_3202 a răspuns:

Mie imi place respunsul lui csintalan, cred ca are dreptate intr-un fel. si eu rosesc dar spre deosebire de tine, mie imi place chestia asta, cred ca esti mai sweet asahappy nu te ingrijora, eu zic sa o folosesti ca pe un atu al tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic k atunci cand simti k vine... apesi umerii in jos si burta in fata si sa respiri relaxat. o sa te simti mult mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi situtie cu a ta! La un momentdat mi-a placut de un baiat Andrei dar nu puteam sa ii spun nimic din ceast cauza si nici in grupul meu de prieteni nu se vorbea despre el.Intr-o zi am prins curaj si m spus ca nu mai imi place de el.Prietena mea a vrut sa ma combine cu el si s-a dus sa vb cu el cu toate ca eu nu vroiam.Atunci mi-am luat inima in dinti si m-am dus si eu. Nu m-am inrosit de loc si nici nu imi tremurau picioarele. M-am simtit super bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu privesti acea persoana in ochi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se intampla....cand simt ca vine nu stiu cum sa faca sa treaca mai repede..am senzatia ca toti se uita la mine si daca da...devin mai rosie....ma simt ciudat..dar..as face orice sa nu o mai am...sincer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Obisnuieste-te cu gandul ca inrosesti si asta este, nu cred ca poti sa faci alceva si eu sunt la fel si mor de ciuda cateodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum este si eu ma inrosesc foarte des.Nici macar nu pot trece pe langa un baiat de care imi place pentru ca sunt rosie la fata si trebuie de dau capul in jos. E foarte aiurea.Prietenele imi spun "iar arati ca o rosie". As vrea sa scap de asta...sincer...help

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Deea.Pe mine ma cheama adrian si sunt si eu timid. Daca vrei sa ne cunoastem ast rasp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, si mie mi se intampla asta, dar na. nu ai ce face happy o sa iti treaca cu timpul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am crezut ca sunt singura care inrosesc dar acum vad ca sunt multi care li se intampla asta, si eu as da orice sa nu mi se mai intample... dar nu pot sa fac nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata cu inrositul si povestile despre tratamentul psihic! Inrositul din timiditate se trateaza prin operatia ETS la spitalul Sf Ioan-Bucuresti, este aceeasi pentru Hiperhidroza (transpiratie).am facut aceasta operatie si nu ma mai inrosesc deloc chiar daca as mai vrea.Cautati doctorul de la chirurgie toracica (etaj 2) si va ve-ti bucura de viata fara inrosira fetei! (trebuie sa convingeti doctorul ca si transpirati macar sub brate, exceziv).

| Barbu_Geta_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna! Imi poti spune cam cat a costat operatia? Te rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si eu sunt baiat si ma inrosesc foarte des... am o piele sensibila chiar si cand sunt eu singur in camera, imi ating obrazul si ma inrosesc ...nasol rau! dar asta e, nu avem ce face. Daca vrei sa ne cunoastem mai lasa pe aici un raspuns cu afirmativ sau negativ si o sa iti dau un id sau ceva. vedem noi. Aaa da, ma cheama Marius si am 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea mersii mult ca existi! si ca ai deschis subiectul asta si eu ma inrosesc am piedut foarte multe pe tema asta foarte multe activitati sociale si 2 locuri de munca! pentru ca beam ca sa nu mai ma imrosesc! dar se pare ca a lasat cineva un comm foarte interesant! ia uite:"Gata cu inrositul si povestile despre tratamentul psihic! Inrositul din timiditate se trateaza prin operatia ETS la spitalul Sf Ioan-Bucuresti, este aceeasi pentru Hiperhidroza (transpiratie).am facut aceasta operatie si nu ma mai inrosesc deloc chiar daca as mai vrea.Cautati doctorul de la chirurgie toracica (etaj 2) si va ve-ti bucura de viata fara inrosira fetei! (trebuie sa convingeti doctorul ca si transpirati macar sub brate, exceziv)." iesteeee! deea te iubesc! si pe cel care ai lasat comm-u! mama cat de bucuros sunt nu credeam ca ETS e si in Romania!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt in situatia ta!
Asta e!
Numai ca eu nu sunt timida de loc
Am o personalitate puternica
Da oh go on
Nu conteaza
Nu e adevarat ca nu poti fii cu cineva ca te inrosesti
O sa streaca;-j

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mey deea...eu cred ca ti-ar sta bine daca ai fi tu insatibig grin

sh. mie o fata mi se pare mult mai frumoasa cand se inrosesteblushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cam cit costa operatia ETS?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma inrosesc foarte repede. si inca cum rolling on the floor. o prietena mi-a zis sa ma controlez :-s WTF? nu`i ceva de controlat.chiar nu merge duap mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.nu as recurge chiar la o operatie sincer :-s... e adevarat ca e chiar nasol sa te inrosesti asa. si eu de exemplu daca stau de vb cu un baiat care il plac ff mult ma inrosesc tot mai tare.si simt ca imi arde fata rolling on the floor si incep chiar sa treanspir (pe fata)hmm. e o boala :o? Oricum. daca e cineva sa te placa te place si asa te intelege :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa te impaci cu ideea. Am vazut aici comentarii destul de ciudate cum ca asta e un avantaj. Cei care spun asta se vede ca nu au aceasta problema.Si eu am problema asta si pot sa-ti spun ca inteleg prin ce treci.Eu nici nu am putut sa ma impac cu ideea.Asta a fost cel mai grav lucru.Treptat mi-am pierdut increderea in mine, pofta de viata si ca sa pun capac m-am apucat de baut si fumat.Cred ca e cel mai mare blestem pe care il poate avea un om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati spus ca trece cu timpul.In cat timp trece? ca eu o am de vreo 2 ani.si am 13 acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deea stiu in totalitate ce simti si pe toti de aici cu problema aceasta mie mi se intampla foarte des. Cel mai des la scoala ba cand ma scoate la tabla sau cand mai stam mai multi in grup daca sunt prins intr-un moment penibil gata... ma inrosesc la fata ca un rac iar daca zice cineva 'uite ce sa inrosit' este mult mai rau. Uneori incerc sa ma relaxez sa respir sau sa-mi imaginez ca sunt nu mai eu singur(cateodata ajutabig grin) oricum ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta si sa o iau ca pe un dar...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

crying si eu ma inrosesc din orice! aproape din orice. daca ma emotionez sau ma intreaba cineva ceva sunt ca o rosie! e nasol rau! sunt foarte timida si nu pot sa scap pur si simplu! nu pot! e ca o boala! jur! ma simt ca o prizoniera in propriul trup. la scoala ma inrosesc foarte mult. sunt in clasa a 12a si la romana m-a pus sa vorbesc oral pe o varianta de bac si m-am inrosit bineinteles instantaneu! straight face imi vine sa injur de numa'! ce ma fac eu la bac?! asta m-a intrebat si profa care a obs ca m-am inrosit straight facestraight facestraight face in puii mei crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa ca ma inrosesc ma enerveaza atunci cand ceilalti rad de mine. cred ca daca nu as mai inrosi as fi cel mai tupeist, bineinteles in limita bunului simt. si pentru cine a intrebat cat dureaza, eu am 16 ani jumate si nu a trecut dar totusi e mai bine decat acum 2 ani happy