| anonim_4396 a întrebat:

Salut

Sunt un gay si vreau sa cer sfatul vostru, nu stiu cum sa fac sa ii spun prietenului meu ca vreau sa ma despart de el, suntem de ceva ani impreuna, am legat o prietenie si o relatie foarte stransa, dar de ceva timp ma simt rece fata de el, pierdut, speriat... am mai incercat sa ii spun ca vreau sa incetam relatia dar am primit amenintari ca se va omora, nu vreau sa ma despart pentru o alta persoana pur si simplu inima imi spune sa opresc aceasta relatie.

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

E reactia normala a cuiva care e, sau se simte parasit... ma refer la amicul tau. Discuta cu el, dar vezi-ti de treburile tale... timpul rezolva multe. Istericalele alea cu omoru' sunt la misto, sa-ti indoaie tie sufletul!

9 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna!
Spune-i ca tu nu mai simti aceleasi lucruri ca inainte, spune-i ca nu esti genul care sta langa celalalt fara sa simta nimic.Ca nu vrei sa il ranesti mintindu-l si ca ar fi mai bine sa ramaneti doar prieteni. Nu este prima relatie care se termina si cu siguranta ca nici ultima, deci nu are nici un motiv pentru a se omori. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| William a răspuns:

Oare cine e destul de prost sa te creada pe tine?

Răspuns utilizator avertizat
| janynefeaver a răspuns:

Cel mai bine este sa aveti o discutie deschisa si calma, iar tu sa ii spui ce simti cu adevarat in inima ta si ca nu vrei sa sufere din cauza ta. Iar el, daca tine cu adevarat la tine, va intelege si nu va mai incerca sa te tina langa el folosindu-se de amenintari.
Iar pentru claudiu2386 am un pont: citeste pe blogul meu post-ul cu "Pro sau contra homosexualitatii", poate iti vei mai schimba gandirea un pic.

| Crucified a răspuns:

Faci misto?

| nomoretears22 a răspuns:

Va multumesc pentru sfaturi!