| Ionică a întrebat:

Sunteti de acord cu adoptie internationala? Ce parere aveti despre adoptie internationala? La noi este legala sau nu? Aduceti argumente pro si contra, va rog. Multumesc!

1 răspuns:
| mariazet45 a răspuns:

Legea adoptiilor internationale a fost blocata cumva
, nu se fac adoptii internationale momentan, datorita scandalurilor despre copii vanduti. Sant de acord cu adoptiile internationale pentru ca acei copii duc o viata mai buna decat in casele de copii sau chiar in familiile lor. O sa fiu criticata pentru aceasta opinie dar credeti-ma ca este foarte importanta sansa acelor copii de a invata si de a traii in conditii bune. Toata lumea critica parintii care dau copii spre adoptie, chiar si aceii copii cand se fac mari au o anumita doza de repulsie fata de parintii naturali, ca de ce i-a dat ca puteau sa manance mai putin dar sa fie cu fratii lor, fara sa se gandeasca ce ar fi ajuns daca stateau acolo.