| AlexandraEvermore a întrebat:

Salut toata lumea. Am si eu o intrebare. Ar trebui sa ma mut cu parintii mei in alta zona a Italiei (acum stam la Roma), dar nu prea stiu cum va fi. Stau in Roma de cand aveam 7 ani, si cand m-am mutat din Romania nu aveam prieteni. Care s-a mai mutat in alt oras. Ar putea sa-mi dea si mie un sfat? Multumesc!
bye bye.

21 răspunsuri:
| benga94 a răspuns:

Trebue sa iti urmezi parinti,dupa ce te mariti iti vei urma sotul si tot asa, vrei nu vrei trebuie s-o faci, daca ai prieteni asa adevarati tineti legatura, telefon, internet, poate va si gasiti o data la 2-3 luni, nu e nici o paguba stai linistita.

| Maui a răspuns (pentru benga94):

"iti vei urma sotul si tot asa, vrei nu vrei trebuie s-o faci" serios?

| AlexandraEvermore explică (pentru benga94):

Mda. doar ca sunt in potriva casatoriei. anyways, mersi happy

| benga94 a răspuns (pentru Maui):

Deci daca te mariti nu iti vei urma sotul? Tu o sa stai la mama ta si el la mama lui nu? sau o sa va mutati in orase diferite? Nu inteleg ce ti se pare aiurea la ce am spus, dar.....fiecare cu parerea lui!

| AlexandraEvermore explică (pentru Maui):

Ew, nu. deja am vazut niste prietene de-ale mele maritate. si nu vreau sa traiesc asa ceva. mersi oricum happy

| AlexandraEvermore explică (pentru benga94):

Ok, da eu cred ca tu n-ai inteles. infine. (pentru benga94)

| Maui a răspuns (pentru benga94):

Nu, nu ma refeream la parinti. Normal ca se va muta cand va fi adult. Dar, afirmatia aia imi pare cam gresita. Ai zis-o de parca sotul decide totul. "vrei nu vrei, trebuie s-o faci". Sa zicem, ca femeia nu e de acord sa se mute in localitatea aleasa de el, atunci vor cauta un loc, pe placul amandurora, nu doar pe placul sotului, intelegi?

| benga94 a răspuns (pentru Maui):

Acum ai fost mai explicita dar prima data nu aveam de unde sa stiu la ce te gindesti, normal ca o sa cada de comun acord unde le e mai bine, prima data te referiai ca chiar daca te mariti nu te duci dupa barbat vrei nu vrei.

| benga94 a răspuns (pentru AlexandraEvermore):

Nu ai specificat de casatorie si alte chestii, din intrebarea ta se intelege de mutat in alt oras si atat nu de vreun iubit sau casatorie, daca e de casatorie si tu il iubesti mult ramai cu el.

| Maui a răspuns (pentru benga94):

Benga, uita-te la avatarul ei si zi-mi daca pare femeie laughing Ai ramas cu gandul la conversatia noastra si ai uitat de intrebarea ei. Era vorba de ea si parintii ei.

| TRANSVERSAL a răspuns:

Daca asta trebuie sa faci nu ai incotro te vei acomoda cu timpul

| Maui a răspuns:

Fii sociabila si bucura-te ca o sa cunosti lume noua. Inveti multe, o sa treci prin experiente noi, nu pierzi nimic.

| monamonkey a răspuns:

Eu sunt din Roma si imi place aici. Nu m-as muta happy

| AlexandraEvermore explică (pentru monamonkey):

Bravo noua

| monamonkey a răspuns (pentru AlexandraEvermore):

Esti din Roma?

| AlexandraEvermore explică (pentru monamonkey):

Nu chiar, de fapt sant pe la frascati, cam la o ora de autobuz de roma. de ce?

| monamonkey a răspuns (pentru AlexandraEvermore):

Intrebam.

| AlexandraEvermore explică (pentru monamonkey):

Ok ok happy

| IulianaRoxana a răspuns:

Daca esti o persoana comunicativa iti poti face noi prieteni foarte usor.Imi dau seama ca e greu sa renunti la tot si sa o iei de la inceput dar sper sa reusesti.

| AlexandraEvermore explică (pentru IulianaRoxana):

Aww ce dragut, multumesc. happy