| anonim_4396 a întrebat:

Am iesit ieri afara cu doi colegi și a venit și prietenul unuia dintre ei cu care tot vorbeam prin mesaje și am zis sa ne întâlnim și noi. Ne tot plimbam și el uneori rămânea asa blocat și se uita la mine lung. De ce se uita, oare ii place de mine?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil te place sau doar te analizeaza mai atent dupa ce-ati vorbit. Cred ca e prima varianta totusi, fii mai atenta la semnalele pe care ti le da, daca ti se pare ca flirteaza cu tine prin mesaje sau prin gesturi.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu-l intrebi pe el? Pentru ca este posibil sa nu inteleaga ce vorbesti si de aceea se uita lung.

| IoanaIonuca a răspuns:

Da, e posibil sa-i placa de tine. Sau sa fii frumoasa si el sa nu fi vazut pana acum asta, nu stiu. Eu de exemplu ies cu un prieten, si ne mai uitam asa luuung unul la altul, numai ca mie nu-mi place de el. Adica imi place sa privesc persoanele, mimica, tot. Dar daca ai vorbit cu el prin mesaje si v-ati inteles sa va intalniti, cred ca te place happy

| Mihαi a răspuns:

Cred ca s-a indragostit de tine.

| qwqwwwq a răspuns:

Cand ne-am dus acasă eu m-am dus la bloc sa fac codul, ei se ducem înainte și înainte sa intru în bloc M-am uitat ei, și el avea privirea întoarsă către mine

| qwqwwwq a răspuns:

Mi-a mai zis sa vb prin mesaje și sa ii dau nr meu de telefon

| Zemborus a răspuns:

Salut, daca se uite lung la tine, nu inseamna neaparat ca ii place de tine. Poate sa insemne ca ii placea freziura ta, sau altceva.

| GeantaAdrian a răspuns:

Tot ce se poate, nu trebuie sa te mire chestia asta, de obicei asa se intampla si nu este nimic iesit din comun. Bafta.

| FataAnonimaa a răspuns:

Cred ca da... daca incerca sa vb cu tine uneori si incerca sa para mai spacial, da te place...