| Teodor_Gabriel_1999 a întrebat:

am împreună cu prietena mea 3 ani de când suntem impreuna si azi ne-am despărțit din cauza ca ea este țigancă, iar eu român și părinții mei nu ma lasa sub nicio formă cu ea..si până la urma m-am desparțit de ea. Cum o pot uita? ...Cum pot uita sau orice sfat mi-ar fi de folos?

Răspuns Câştigător
| Andreea478 a răspuns:

Mai bine rămâneai cu ea dacă o iubeai nu trebuia sa te iei dupa ai tai, de uitat o sa o uiți cu timpul

Răspuns Apreciat de Editori
| Legion7X a răspuns:

Ce să îți spun, părinții tăi știu mai bine de ce nu sunt de acord cu o țigancă. Aici este vorba poate de neamul ei, bunicii ei, părinții ei, care poate reprezintă pentru părinții tăi ceva ce nu suferă, prin prisma altor exemple de tipuri de țigani în ceea ce privește comportamentul, muzica, statutul familiar și principiile poate cam țigănești.
În fine depinde de tine totul. Iubirea într-adevăr nu are granițe dar, cum a început așa se și poate termina. Lucrurile evoluează în viață, iar oamenii se mai schimbă în funcție de anumite situații sau tentații.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, peste tot in lume au fost si exista diferende rasiale si de "clasa sociala".
Toata lumea tinde sa se "lege" de cei "superiori", dar nu s-ar lega de cei "inferiori".
E un paradox al Omenirii, impotriva careia e greu de luptat.
Cazul cel mai cunoscut este a lui Romeo si Julieta, dar sunt multe alte asemenea.

Cand veti fi amandoi majori, atunci veti putea hotari chiar si fara acordul parintilor.
Pana atunci insa mai trebuie sa asteptati si sa va conformati indicatiilor lor.

| costiceacristian200 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ea! Plus ca e tiganca!

| Crisipopescu a răspuns:

După 3 ani ai lăsat o pentru ca așa au vrut ai tai? Ai făcut o mare greșeală... eu zic sa ramai cu ai tai, poate așa uiți de ea, înceată a sa ți găsești o alta fata pe plăcutul tău și a lor, așa vei mai uita de ea