| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, deci recent m-am despărțit de un coleg de clasă cu care am fost împreună de 3 luni.Eu l-am lăsat deoarece ne certam foarte des și se comporta rece cu mine și ne vedeam foarte rar și am decis să pun punct.El vorbea cu o fată în timp ce era cu mine dar îi spusese că are prietenă dar ea nu îl lăsa în pace și ne-am și certat odată din cauza asta, apoi vedeam că el lua temele pe acasă de la ea și la care îmi argumenta dacă nu ea de la cine era să le ia.Acum când ne-am despărțit, ei stau împreună mai mereu și recent am aflat că mai sunt și împreună și mi se pare asta straniu deoarece ea mereu se uită la mine și încă ea mereu fuge din urma lui.Pe el tot des îl prind cum mă privește.Credeți că mai are sentimente și îmi face în ciudă cu ea știind cât de tare nu o suport sau că el avea ceva cu ea și când era cu mine? Eu nu prea arăt că îmi pasă dar nu suport să îi văd mereu împreună că nici cu mine nu stătea așa NON-stop cum cu ea.El se comportă cam rece cu ea parcă nu prea o bagă în seamă dar ea se bagă la el și încă se mai uită la mine să îmi facă în ciudă gen. Odată i-am văzut ținundu-se de mână că ea l-a apucat dar el ascundea ca eu să nu văd.Care este părerea voastră?

Răspuns Câştigător
| TalentDinPântec a răspuns:

Părerea mea e ca trebuie sa treci prin toate stările astea ca să poți avea o relație exact cum îți dorești. Nu exista relație perfecta, sau omul potrivit, sau iubire la prima vedere ci doar: exersare, încercare, accept. Spor la școală!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Mie imi pare ca avea sentimente pentru ea in timp ce era cu tine, de aceea era rece cu tine, pentru ca nu tinea la tine. Nu merita sa te mai gandesti la el ca e clar ca nu a tinut la tine.

| burete578 a răspuns:

Pai daca sunteti colegi de clasa cum va vedeati rar

| madagolub a răspuns (pentru burete578):

Cât făceam ore online, ne vedeam rar, el fiind în alt oraș?

| FireBoyAndWaterGirl a răspuns:

Parerea mea e sa iti continui studiile fara a te mai implica emotional in aceasta sitautie, deoarece ce e al tau e pus deoparte.

| Unconttpu a răspuns:

Nu merita, o sa mai existe băieți.