| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de niste ajutor si niste sfaturi din partea voastra. Deci sa va spun ce s-a intamplat.
Am intrat pe Facebookul tatei pentru ca se vorbeste ca o inseala pe mama, asa ca mi-am pus in practica skillurile de hacker si am intrat pe contul lui... din pacate s-a dovedit ca e adevarat. Am citit conversatia cu amanta iar el ii spune ca nu a iubit pe nimeni asa cum a iubit-o pe ea (respectiv amanta) si ii spune ca o sa divorteze de mama (o sa scap de aia) dar ii spunea ca sta cu ea (cu mama) pentru Copil (respectiv eu). Am ramas socat, sincer credeam ca doar isi bate joc de ea (de amanta) pentru ca il stiu pe tata (sau credeam ca il stiu) dar am citit conversatia mai mult si se pare ca, chiar tine la ea pentru ca ii trimite bani, era o conversatie in care el ii spunea sa ii trimita bani, iar ea nu voia sa accepte si i-a spus sa ii tina pentru mine, si el a zis ca el vrea sa ii dea ei, nu mie. Chiar nu imi dau seama cu cine am trait in casa mea. In fine, faza e ca eu sunt plecat in alta tara cu mama si cu el si nu stiu daca sa ii spun mamei despre treaba asta sau sa tac pentru a nu sparge familia. Imi vine sa mor cand vad cum isi bate joc de ea, de mine, ea m-a crescut inca de la 4 ani pentru ca el a plecat in alta tara ca sa faca bani. Tin sa va precizez ca isi dau si poze dezbracati, iar din cate am citit sunt impreuna de 2 ani, am facut niste ssuri la conversatii pentru ca ma gandesc ca daca o sa bage divort acele conversatii o sa ajute ceva. Ce ma sfatuiti sa fac?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca oricum are de gand sa divorteze de ea mai bine i-ai spune.

| Freya1 a răspuns:

Uni barbati pot sa spuna multe catre amante ca sa le tina caldute dar nu neaparat ca si vor sa faca asta.
Bine ai facut ca ai salvat conversatile sa ai o dovada in conditiile in care o sa vrea sa te considere nebun, si cred ca e timpul sa ii spui mamei.Nu de alta dar e pacat sa isi piarda timpul ai cat mai are din tinerete langa el cand poate si ea sa isi refaca viata si sa fie fericita.

| sofisis a răspuns:

Eu personal i-as spune tatei ca stiu si ca frumos ar fi sa ii spuna el mamei, nu eu. Eu nu suport sa fiu eu sau cineva pe care iubesc luat de prost. Dar eu m-as pregati psihic si pentru ce va urma. Plansete, divort, scandaluri etc. O sa iasa naspa.

| FaraNume1245 a răspuns:

Spune-i mamei și lasă-i pe ei să rezolve problema. Consider că un om înșelat are dreptul să afle.

| gheorghe699 a răspuns:

Sunt sigur ca nu o sa ti cont de parerea mea,dar tot iti spun; sunt comvins ca tatal tau,nu are intentia sa divorteze,inseala pentru ca-i place,pentru divertisment, eu te-as sfatui sa discuti cu el, sa vorbesti cu el f serios, si o sa iti dai seama ce intentii are, ar fi pacat sa o ranesti pe mama ta,.dar nici un cuvant despre discutiile salvate, sa fie in caz de nevoie (dovada)

| MyNameIsKLAUS a răspuns (pentru gheorghe699):

Faza e ca eu cu tata nu prea vorbim. el a fost plecat de cand eram mic si nu prea vorbim, teoretic eu nu am fost niciodata invatat de tatal meu ceva sau sa plang pe umarul lui sau ceva. e foarte distant cu copiii lui, dar cu copiii altcuiva nu.

| gheorghe699 a răspuns (pentru MyNameIsKLAUS):

Obligatoriu discuta cu el, fi barbat, aparati mama, arata-i ca stii tot, o sa iti dai seama ce intentii are dupa reactia lui.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Spune i tatalui tau sa se puna in locul mamei tale, cum ar reactiona daca el ar fi inselat? si mai spune-i ca e un mare las ca nu are curaj sa i spuna mamei tale

| 2008anonim2008 a răspuns:

Spune-i tatalui tau sa se hotarasca pe cine iubeste pentru ca nu e deloc normal sa faca asa ceva. Eu nu as accepta ca tata sa stea doar pentru mine si sa o insele pe mama. Tu oricum va trebui sa ii spui mamei tale ce se întâmplă dar mai intai asteapta raspunsul tatalui. E total normal sa iti fie frica de divorț desi e greu, e adevărat : tatal tau nu se va opri din inselat dupa 2 ani de relatie, va considera ca poate avea si alte relatii de cateva saptamani sau luni daca s-a descoperit treaba asta dupa 2 ani. E foarte bine ca ai facut ss, nici nu stii cat poate ajuta, dar sa nu spui nimanui de el (poate decat mamei). Succes, sper sa iti fiu de ajutor. happy