| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi, ma simt stupid in ultimele 2 luni.Nu-mi mai merge bine in nimic.Baiatul pe care il iubesc nu imi mai atrage atentia.Parintii mereu gasesc o cauza pentru a ma invinui.Prietena cea mai buna are ciuda pe mine din cauza ca mereu sunt in centrul atentiei. Vreau ca totul din nou sa fie bine.Va rog mult dati-mi un sfat pentru a imbunatati situatia.

3 răspunsuri:
| sweetgirl13 a răspuns:

Mie mi se pare ca e ceva normal deoarece toti cred ca am avut zile mai proaste dar incearca :1. atragei tu atentia acelui baiat 2.asa sunt toti parintii au un hobby ciudat:de a-si invinui copii 3. daca e o prietena adevarata nu va fi invidioasa la nesfarsit!

| SpaimaN3agra a răspuns:

Viata are parti bune si parti rele iar oamenii trebuie sa le accepte.Sa stii ca in viata nu va fi totul roz, vor mai fi si zile negre.Probabil ca doar esti intr-o perioada mai proasta.Si mie mi s-a intamplat. Sfatul meu pentru tine este sa accepti lucrurile si sa vezi ca se vor imbunatati. Succes!

| anqz a răspuns:

Prin asta am trecut si eu ..stai linistita e normal. insa la mine a fost mult mai grav a durat 2 ai nu 2 luni. si am mers la psiholog ..chiar si la psuhiatru si am lu at pastile anti depresive...dar nu asta m-a facut sa schimb totul. gandurile mele pozotive diminile in care ma trezeam zambind si ziceam azi sunt draguta cu toata lumea si imi va merge bine. incearca :*