| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-l uitstraight face Mi-a facut prea mult raustraight face Din cauza lui plang mereu, nu mananc, nu mai pot zambi, nu mai pot fi vesela, nu pot iubi pe nimenisad Si in ciuda celor intamplate inca il iubesc si simt un gol in minesad parca imi lipseste cevasigh Si ma gandesc mereu la elsad

Niste sfaturi cevathinking
Fac orice numai sa-l uit\m/
Mi-a distrus viatasad

Răspuns Câştigător
| Pufi02 a răspuns:

Nu te cunosc dar prin ce ai descris mai sus pot spune ca erai mult prea buna pentru el.Nu o sa iti zic sa iesi cu alti baieti,sa iesi cu fetele sate distrezi, sa faci cumparaturi si etc pentru ca sunt sigura ca ti s-a mai zis si stiu ca nu functionaza, adica bun iesi cu fetele te distrezi si cand ajungi acasa iar iti amintesti.Recunosc ca toate astea ajuta dar doar pe moment.Eu iti zic sa plangi pentru a te descarca stiu ca e o nebunie dar functioneazawinking,ia o foaie si scrie-i tot ce simti apoi rupe-o fa-o praf si dai foc te vei elibera de sentimente, incearca sa te ridici de jos sa te valorezi pentru ceea ce esti. vorbeste cu cineva (cunoscut, necunoscut) orice dar descarcate.Cat despre locul gol, e posibil sa nu se mai umple niciodata dar trebuie sa inveti sa traiesti cu asta. Sper sa te fi ajutat:*
Si ai mare grija de tine!

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Din cauza lui plang mereu, nu mananc, nu mai pot zambi, nu mai pot fi vesela, nu pot iubi pe nimeni= fals totul depinde numai de tine
Mi-a distrus viata= Fals tu ți-ai distrus-o singură încurcându-te cu cine nu trebuia!

| greenish a răspuns:

Buna. Majoritatea trecem prin situatii de genul, dar toate trec. Nu`ti mai irosi timpul gandindu`te la el si facandu`ti rau. Gandeste`te ca nu se merita. Daca pe el nu il intereseaza, de ce trebuie sa te intereseze pe tine? Incearca o alta relatie cu un alt baiat, s`ar putea sa te ajutewinking Si inca ceva, ceea ce nu te omoara te face mai puternicawinking

| DeeaMarry a răspuns:

Ti-a distrus viata? Si tu te mai gandesti inca la el? Iti place sa suferi, nu?
Cu ce iese in evidenta baiatul ala in afara de faptul ca ti-a distrus viata? Sa stii ca pe lumea asta sunt o gramadaaa de baieti! Si tu ce faci, stai si plangi dupa un nenorocit?
Continua sa te gandesti la el si sa il ridici in slavi, desi nu merita sa iti pierzi un minut pentru el, si nu o sa observi baietii care merita si care trec chiar pe langa tinestraight face.
Gandeste-te, merita el asta? Merita el lacrimile tale?
Incearca sa iti faci prieteni, iesi cu ei in parc, la o inghetata, cunoaste lume noua. Cel mai rau lucru pe care il poti face e sa te izolezi de ceilalti.
Capul sus! Viata nu se opreste pentru ca te-ai indragostit de cine nu trebuiawinking

| SexyChick a răspuns:

Prin asta trec si eu, Stiu cat de greu iti e, m-am saturat sa plang mereu, sa stau suparata, sa numai am pofta de viata din cauza lui. Eu timp de 5 luni nu l-am putut uita, si nu cred ca o sa il uit vreodatastraight face nu pot sa iti dau niciun sfat pentru ca trec prin aceeasi chestie, poate chiar mai grav, pentru ca zice acum ca nici macar nu a stat cu minecrying

| cineva1 a răspuns:

Incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, arunca tot ce iti aminteste de el...invata sa te apreciezi pe tine.e usor de zis, stiu.dar mai tarziu o sa vezi lucrurile cu alti ochi...

| Andreeee a răspuns:

Heii Alexahappy
In aceeasi situatie a fost si verisoara mea,era trista, nu mai zambea, nu o mai recunosteam.Suferinta nu i'a trecut usor, dar acum este bine, a gasit un baiat care sa o iubeasca desi a spus ca nu mai vrea pe nimeni.Baiatul acela a ramas in inima ei si inca mai tresare cand il vede, dar a inteles ca e mai bine sa treci peste si sa te obisnuiesti cu faptul ca unele persoane aleg sa nu mai vorbeasca cu tine si nu ai ce sa faci.
Sper sa treci si tu peste aceasta durere.Numai bine:*

| lorenalory a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie il iubesc pe un baiat de 1 an multi prieteni mi-au zis sa cunosc alti baieti sa imi ocup timpul cu altceva si sa nu ma mai gandesc la el

| lorenalory a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie il iubesc pe un baiat de 1 an multi prieteni mi-au zis sa cunosc alti baieti sa imi ocup timpul cu altceva si sa nu ma mai gandesc la el happy