| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am o prietenă, doar ca nu am mai vorbit cu ea de 2 aproape 3 zile. Efectiv m-am indragostit de ea. O parte din mine spune sa o ignor, o parte din mine spune sa o iubesc. Eu sincer nu vreau sa o ignor. Ce ar trebui sa fac? Sunt disperat de ea.

Răspuns Câştigător
| Emma256 a răspuns:

Contează foarte mult detaliile, in primul rand, de cat timp sunteti prieteni?
Daca sunteti de mai mult timp si o cunosti bine iti va fi mai usor sa te apropii de ea
Daca nu sunteti de mult timp nu te grabi, trebuie sa te apropii de ea, incetul cu incetul
Si daca nu ati mai vorbit de 3 zile vorbeste cu ea,nu zic sa fii disperat,la modul sa o stresezi toata ziua,doar fiti mai apropiati,trebuie sa o faci sa aiba incredere in tine,sa te simta aproape,fa glumite,atinge-o prin moduri subtile
Faza cu ignoratul nu e valabila,e total prostesc
Spune-i lucruri dragute, fetele pun repede la suflet, totul e mult mai usor decat crezi
Eu am ajuns la concluzia ca fetele se indragostesc repede, daca primesc atentie si li se spune lucruri dragute ele se indragostesc, crede-ma stiu din propria experienta si eu sunt la fel
Baftaa!
Funda?

| 7uuuu7y5yg explică (pentru Emma256):

Da, iti voi da funda doar ca acum nu merge ( nu arata emblema)

| 7uuuu7y5yg explică (pentru Emma256):

Ti-am dat funda :*

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lupta pentru ceea ce iti doresti. Daca o iubesti du-te la ea, spune-i ce simti. Cu rusinea nu rezolvi nimic. Fii tu insuti, fii mai indraznet, apropie-te de ea, invit-o la un film sau un suc.

| Emma30555 a răspuns:

Fii mai îndrăzneț, încearcă sa o inviti undeva sa va distrați, și poate spargeți gheata

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! laughing Cum adica vrei doua lucruri in acelasi timp? Nu cred ca suferi de tulburare de identitate disociativa, sa dezvolti in tine doua sa mai multe personalitati, care nu pot comunica unele cu altele. laughing Glumesc. Daca esti indecis, mai asteapta pana cand o sa fi coplesit de emotii concrete,care vor zamisli in inima ta in timp, si pe care bineinteles va trebui sa le constientizezi, daca nu le enumeri aici si incercam sa le descifram impreuna!winking Multa sanatate! big grin Funda? tongue

| Mt34 a răspuns:

Spune-i ce simți. Dacă ești timid, spune-i unui prieten/prietenă să-i zică acest lucru

| ema2396 a răspuns:

De ce sa o ignori? nu inteleg. spune-i ce simti, nu ai nimic de pierdut.

| Larionana a răspuns:

Uwvdbxb

| Larionana a răspuns:

Deci si eu sunt fata si stiu ce vrea.Indiferent de te vrea prieten sau mai mult, ea are nevoie de tine.Are nevoie de afectiune si tu trebuie sa i-o dai.Ok? Nu o lasa fara sa vorbesti cu ea pentru ca o sa creada ca ea e vinovata.

Las-o sa isi dea seama de ce simte cand o faci geloasa, dupa priveste-o in ochi si o sa iti dai seama ce simte.Tu sa faci primul pas si in caz de vrea sa fiti doar prieteni, accepta asta pentru ca insemna ca de asta are nevoie...Nu te supăra pe ea din simplu fapt ca nu te vrea mai mult, normal e sa fii langa ea si sa o sustii indiferent de statut

Ce sa iti mai zic? SUCCES, CUPIDON♥️

| 7uuuu7y5yg explică (pentru Larionana):

Mersi pentru sfat, chiar m-ai ajutat?