| FreshEver a întrebat:

Am o prietena pe care o stiu de 10 ani si mereu ne-am inteles foarte foarte bine.Ea mereu era dupa mine si cand cineva o intreba spunea ca sunt doar prieteni si ca nu s-ar uita la mine. Apoi de 2 ani si-a gasit un iubit si am racit relatia.Eu o placeam de mic.Acum o luna s-a despartit de el si a tot insistat sa iesim.Pana la urma am acceptat si am mers la club si am dansat ceea ce a fost foarte ciudat deoarece credeam ca ma considera doar prieten si am tratat-o la inceput ca prieten. Apoi o prietena de a ei imi tot spunea ca vrea sa se combine cu mine si ca vrea sa o sarut iar eu credeam doar a baut deoarece fata pe care o placeam nu zicea nimic.Ma rog, noaptea s-a terminat am dormit fiecare acasa la el iar a doua zi nu mi-a scris, am incercat sa fac eu conversatia dar nu stiu nu a prea mers.A fost foarte ciudat.Nu mai stiu ce sa mai cred. Sper sa ma puteti ajuta. Vreaua sa stiu daca ma vrea sau de ce a procedat astfel.A mai spus si ca inca in iubeste pe fostul ei de 2 ani.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Pai, te-a placut doar ca prieten, apoi a gasit unul mai bun (care aparent nu era chiar atat de bun) iar acum se multumeste cu ce are (din ce spune prietena ei). Descrii o perioada foarte lunga de timp, in care oamenii se mai schimba, se mai maturizeaza, deci:

1) v-ati maturizat si ea a realizat ca esti ceea ce isi dorea.
2) Doar te foloseste ca umplutura pentru golul cauzat de fostul ei iubit si probabil te va lasa pentru urmatorul mai bun.
3) Isi dorea doar o aventura la alcool insa tu ai dezamagit`o.iar.
4) Doar dorea sa se distreze cu tine, iar prietena ei a mintit.

5) Nu era mai usor sa o saruti sau sa vorbesti cu ea cand se trezeste din alcool? Fa asta si vino cu o intrebare reala care nu implica ghicit.