| Furti a întrebat:

Sunt baiat am 15 ani si sunt destul de timid...
Chestia e ca imi place sa petrec mai mult timp cu fetele(de la scoala) decat cu baieti, ar fi de mentionat ca in clasa sunt doar 3 fete...totusi sa fiu sincer nu prea ma simt in regula cand stau pe langa baieti deoarece mai cu toti sunt ceva de genu: Uite-o paia ce buna e! si nu stiu sunt vulgari majoritatea din ei adica ei se injura, dar cand o fac dau impresia ca glumesc si nu stiu mi se pare total stupid sa te injuri cu cineva timp de 5 minute(cam atat este o pauza la mine in liceu)de mama,de familie, de neam, de prietena etc. dupa care sa spui: Ai ba,nu stii de gluma?
Cand stau pe langa o fata parca ma simt mai deschis, si totadata nu simt ca ea ma va injura de toti mortii si mai stiu eu ce,nu, si cat stau pe langa ele na sunt foarte prietenos, amuzant si na de ce nu si sincer.
De exemplu ieri am plecat de la scoala cu o prietena si vorbeam, pana cand ma intreaba daca o i-au si eu pe drumu pe care ea se duce acasa, nu am refuzat-o si am decis sa o duc acasa dar la coltul strazii erau o parte din baietii de la mine din clasa care se uitatu la mine gen(uite ba asta e cu fata aia!) si dupa au strigat la mine: Ai grija ce faci! laughing si altii gesticuland cu degetele "ca i-o trag".
Mie nu imi place stilul lor de a fi si nici nu vreau sa mi-l adaptez deoarece nu as fi eu.

Mda, alta problema eu nu am avut prietena pana acum si toata lumea imi tot povesteste ca si-a tras-o cu nu stiu ce fata(baieti de 15-16 ani), si cand vorbesc cu mine de asa ceva eu parca ma rusinez insa nu stiu de ce, ba da cred ca stiu pentru ca ei imi dau sentimentul ala de umilinta ca nu am... o fata pana la varsta asta.
Vreun sfat ped care sa mi-l dati in legatura cu situatia mea? Multumesc!

P.S: Deja parca vad sfaturi gen, petrece timp cu baieti, du-te si bea cu ei sa pari de-al lor, intra in grupul lor!
NU, NU VREAU ASTA!

Răspuns Câştigător
| Reenesme a răspuns:

Nu e vina ta deloc, nu ai nevoie de nici un sfat:* Problema nu este la tine, esti in regula din toate punctele, problema sunt acei baieti pentru felul lor de a fi si cunosc destul de multi (din pacate). Ai auzit vreodata cand cineva spune ( o fata in general) ca : Toti baietii sunt la fel.
Nici unei fete nu i-ar placea un baiat care sa injure sa strige pe stazi sa bea sau alte chestii. Deci daca tu esti asa esti perfect, multe fete ar vrea un baiat ca tinewinking si daca esti si dragut si mai bine.

6 răspunsuri:
| CristiPalidu a răspuns:

rolling on the floor)
Tu porti vagin in loc de **** sau ce? Se vede clar ca esti un sclav al pizdelor...

| Ezzio a răspuns (pentru CristiPalidu):

Glumă?
Am uitat să râd.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ezzio):

Inseamna ca suferi de alzheimer

| CristiPalidu a răspuns:

Sigur nu ai alta orientare sexuala? Poate de aia ai emotii cu baietii...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Asa esti tu, mai mamos. Daca umblii doar cu fetele vei fi friendzonat pentru ca asa se intampla mereu si n-o sa gusti prea curand pasarica (ceea ce n-ar fi o tragedie, ca nu asta e chintesenta vietii). Fetele vor langa ele masculi ''smecheri'' langa care sa se simta protejate.

| Meaningful a răspuns:

Importanta pentru tine trebuie sa fie nu parerea celorlalti, ci parerea celor care conteaza in viata ta.
In loc sa cauti sa fii parte din ceva ce nu e pentru tine, cauta cumva sa te apropii mai mult de cei pe care ii simpatizezi si care te simpatizeaza.
Imprieteniti-va mai mult, petreceti timp impreuna des, spuneti-va pasurile si ajutati-va.
Odata ce simti ca esti suficient de important pentru ca altii sa te asculte si sa te accepte asa cum esti, iti va pasa mai putin de parerea celorlalti.
Da, inca te va deranja teribil de mult, insa doar cand sunt acolo langa tine.
Daca esti cu cineva drag, vei trece usor peste o astfel de intalnire.
Cauta pe internet sfaturi despre cum ar trebui sa fie un baiat, ca sa fie atragator pentru fete si totusi sa nu devina un badaran care vede fetele doar ca fiind pentru sex.
Odata ce va veni prima prietena iti va fi mai usor, insa pana atunci cauta profiti de ceea ce ai.
Mult timp liber. Investeste-l in asa fel incat sa inveti.
Compara-te doar cu tine.
Si asculta-i pe cei care au fost ca tine ca sa inveti din viata lor.