| anonim_4396 a întrebat:

acum cateva zile m-am despartit de prietenul meu.de fapt, el s-a despartit de mine.Eram impreuna de 2 luni, se implica foarte mult, mai mult ca mine chiar. Se comporta cu mine foarte frumos, nu ne certasem pana acum cateva zile cand eu treceam printr-o perioada nu foarte ok cand m-a intrebat daca sunt de acord sa luam o pauza, nu i vedeam rostul. insa am acceptat si am fost cam sarcastica cat am vorbit despre asta si s-a suparat(aveam si eu nervi ce-i drept si chiar nu mi convenea propunerea lui). A doua zii mi-a dat un mesaj ca vrea sa ne despartim, din senin, se presupunea ca e doar o pauza dar a vrut sa ne despartim, motivul fiind ca simte ca nu mai e nimic intre mine si el, i-am pus mai multe intrebari insa nu mi-a raspuns, mi-a zis doar ca vrea sa ramanem prieteni foarte buni iar eu i-am zis ca ii respect decizia dar nu vreau asta.Nu inteleg ce s-a intamplat. e a 4a zii cand nu vorbim, i-am dat un mesaj ca vreau sa facem cumva sa ne intanlim sa mi explice macar si nu mi-a raspuns. Mi-e foarte dor de el.relatia noastra mergea foarte bine, eram cei mai buni prieteni. Vreau sa ma impac cu el... dar nu stiu ce sa fac. voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Da din cate vad abia dupa ce te-ai despartit de el ai realizat ca era prietenul pe care merita sa il ai alaturi! Daca aveai o problema trebuia sa ai incredere in el sa i-o impartasesti sa ii ceri parerea nu sa il indepartezi...intr-un fel te-ai razbunat pe el si a simtit asta ca il tii la distanta apoi cand ti-a zis de pauza poate ca a fost o incercare de a vedea cat de mult tii la el! Naspa trebuie sa repari ceea ce ai facut, dar nu mesajele rezolva asta ci o discutie fata in fata! Sa-i zici ca ai gresit si ca meriti o a doua sansa! Asa va vedea ca iti pasa si sunt sigur ca te va ierta! Deci daca tii la el treci peste orgolii si spune-i ce ai pe inima da? Multa bafta!

5 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Pai ai incercat sa te impaci.si nu prea merge. daca poti trece peste e mai bine,daca inca mai tine la tine,sub indiferenta de care dai tu dovada,el te cauta. poate, sanse mici, dar sunt si alea tot sanse.Nu e bine sa te rogi,te rogi si lipsa rezultatelor te demoralizeaza cu totul,iesi pe afara,vorbeste cu lumea,revino-ti si poate vine si ziua aia in care te cauta sau poate ai pe altcineva iti e mai bine,azi poate spui ca nu,nu eu,eu nu pot,da nu e chiar asa. Daca nu vrea sa auda de tine. poate,are pe altcineva,doar o presupunere.Cel mai bine ar fi sa te gasesti cu el din intamplare,altfel,nu cred ca vine si daca te vede pe neasteptate nu stie ce sa zica si in lipsa de cuvinte, cand ii spui sa stati de vorba o sa accepte, nestiind ce altceva sa zica.

| StarkWolf a răspuns:

Pai sincer si realist nu cred ca mai poti face ceva,probabil are deja pe altcineva. Cand cineva iti zice hai sa lua o pauza e clar ca vrea sa se desparte de tine! Ce pot sa zic, incearca sa-l faci gelos si daca va reactiona inseamna ca inca te mai place, daca nu... SUCCES!

| Chrysk2 a răspuns:

Fac o carte dupa ce ai scris aici... maine o incep laughing.
Daca s-a despartit de tine inseamna ca nu ii mai place de tine rolling on the floor
Nu esti buna la facut felatii

| apes21 a răspuns (pentru Chrysk2):

Te crezi amuzant, nu? Ei bine, nu esti deloc.

| ANDREIAd a răspuns:

Baieti mai sunt.nu trebuie sa stai suparata din cauza lui.a fost, altul vine.dar dupa 2 luni sa-ti spuna ca vrea o pauza,sincer cred ca nu te-a iubit niciodata,sau a tinut la tine doar ca amici, sau poate lui ii placea de altcineva si se folosea de tine sa o faca geloasa pe cealalta, in 2 luni el ar fi trebuit sa te iubeasca mai mult ca la inceput dar obeserv ca la tine este invers adica ti-a dat papucii.dar oricum ar fi tu sa nu stai suparata din cauza lui. poate e mai bine asa.o sa gasesti fericirea langa altcineva. Dupa baietii si dupa autobuze sa nu alergi niciodata intotdeauna vine altul.