| gigutu4353 a întrebat:

Salut tpu.am o problema.Sunt in clasa a opta si ieri am luat un 4 la metematica si nu stiu cum sa le spun parintilor.ei nu sunt obisnuiti sa iau note proaste dar in ultimul timp am luat doi de 7 si ieri un 4 la matematica si era sa iau si un 4 la istorie luni am sedinta cu parintii si o sa ii spuna dirigu.Cum sa ii spun sa nu se supere?

Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Buna spune-le tu ca e mai bine sa te certe acasa, decat sa afle la sedinta, ar fi mai rusinos pentru un parinte sa duca la sedinta stiind ca ai note bune si sa ii spuna dirigintele ca ai note proaste, asa ca tu iti cunosti parintii si stii cum sa-i faci sa nu se supere asa rau.eu te-as sfatuii sa-i ajuti la treburi, spala vasele in locul mamei tale intreaba-l pe tatal tau daca are nevoie de ajutori si cand vezi ca sunt linistiti spune-le ce nota ai luatwinking bafta

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ceri imposibilul, totusi e bine sa le spui tu, inainte de a afla ei.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Să ştii că sinceritatea este o calitate indispensabilă în orice relaţie, inclusiv în realaţia cu părinţii.

| poateEU a răspuns:

In primul rand, le spui frumos ca nu ai invatat cat este necesar, dar pe viitor no sa se mai intample, dar le zici si tu mai frumos

| XabcAlina a răspuns:

Învaţă la o materie, iei 10 si după îi zici si vestea rea laughing.

| Feliciaa a răspuns:

Trebuie sa ii spui asa cum a fost, si din ce cauza vei fi certata putin dar asta este laughing

| superman99 a răspuns:

Simplu zile ca le dai bani daca nu se suparav;-)