| TamiiHelp a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema pe care pe mine ma macina exagerat de mult... Am foarte multe note proaste (sunt fata) nu ca nu ma duce capul dar pur si simplu nu stiu ce e cu mine. nu vreau sa afle parintii despre ele. pur si simplu va rog credeti-ma ca nu pot dormi noaptea de griji! in curand va fi o sedinta cu parintii.
ce as putea face? Help me.happy
P.S: sunt clasa a opta.

Răspuns Câştigător
| Trolli a răspuns:

Te duce capul, doar ca in aceasta perioada esti foarte stresata ( clasa a opta, examene, emotii).
Incearca sa nu mai fii stresata, sa te gandesti ca inveti pentru tine, pentru viitorul tau. Ai incredere in tine si in faptul ca poti reusi daca iti doresti cu adevarat. Fii optimista si multa bafta. http://www.scribd.com/doc/20804214/invata-cum-sa-inveti

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Trage tare o saptamana - doua, ia note bune si apoi spune-i mamei (sau tatalui, depinde de care esti mai apropiata) ca ai avut ceva probleme cu scoala dar ti-ai revenit, vei avea medii bune si vei lua o nota mare la examen. Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata dar daca esti un pic isteata, poti sa ii convingi ca lucrurile stau foarte bine. Sfatul meu e sa inveti, vezi si tu cat de greu este acum pentru toti, fara scoala e si mai greu.

| AleX199506 a răspuns:

Hmm ce poti face?happy nimic! te milogesti la parinti! te rooog iartamaaa nu stiu ce a fost cu mineeee, imi pare rau, voi sta mai mult sa invat, promit ca voi indrepta situatia!

Si gata... si in cel mai rau caz iti vor da vreo pedeapsa dar dupa 2-3 zile probabil ca vor uita de ea
Funda?

| ioana21S a răspuns:

Sa inveti si sa iti corectezi notele. Daca ai langa un 4.5.6. un 10 sau doi de 10 nu cred ca o sa se supere parintii tai.Semestru e lung ai timp sa iti scoti mediile.Bafta! Mai faci un referat pe acolo un proiect ceva.

| AndreeaIII a răspuns:

E clar ca ai numa note proaste pentru ca deja esti mai mare si te-ai plictisit sa tot inveti sa te chinui sa iei note buna, normal si eu la fel dar ar trebui totusi sa vorbestti cu parintii tai mai bine acum decat prea tarziu si sa le ceri iertare si sa incerci sati revii(ma refer la note)sa te chinui putin stiu ca acum iti e greu caci odata ce te-ai lasatt de invatat e greu sa te reapuci iarlaughing)asa ca sfatul meu e sa incerci sa vorbesti cu parintii tai, asa te asgur ca vei scapa de toate grijile si vei dormi si tu noaptealaughingiti urez multa BAFTA, si sper ca sfatul meu sa te ajute, deoarece adevarul tot se va afla...