| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Am o problemă; vă rog fără caterincă!
Eu am 18 ani, ea are 16 ani. O iubesc, mă iubește - suntem împreună (sau de fapt am fost) două săptămâni. Aseară am vorbit, și astăzi dimineată trebuia să mă sune; nu m-a sunat. Am sunat-o eu pe la amiază; Ca să aflu că "Relația noatră s-a sfârșit!", am rămas mască. De la ce? Un amic bun de-al ei, i-a spus că eu o înșel! straight face
Acel amic, bănuiesc că e un coleg de-al meu; ne-am certat de mai multe ori; este invidios pe mine, nu-mi pot da seama ce are cu mine, nu vrea să fiu cu această fată! Ba mai mult, în urmă cu ceva timp, ne-am certat pe facebook, din cauza la niște fete; și de atunci știu că are ceva cu mine.
Problema e că această fată l-a crezut! Nici nu mi-a trecut prin cap ca să o înșel.
Cum aș putea să o conving că acest tip minte? Ce să fac ca să aibă încredere în mine?
Cel mai bun răspuns primește fundă.
Mulțumesc frumos.

9 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ar trebui sa il caracterizezi pe acel " amic" asa cum ni l-ai caracterizat noua,iar ca pe urma sa aiba incredere in tine incearca sa o faci sa inteleaga ca acel baiat nu va vrea pe voi impreuna si sa rupa orice fel de conversatii cu el,sa fiti doar voi doi si atat ca sa nu mai aiba cine sa bage ravne de tot felul.iar in cazul in care ea e incapatanata si nu vrea sub nici o forma sa creada ca e o minciuna ii spui frumos, ok daca nu te-as iubi nu as incerca acum sa iti dau explicatii si daca vrei sa ne despartim ok, eu am constiinta impacata ca nu am gresit cu nimic si ca asta e o alegere proasta facuta de tine. astfel ai sa o pui pe ganduri. multa bafta!

| Floris83 a răspuns:

Fă-i niste cadouri, trimite-i prin cineva vreun buchet de flori, dacă știi că merită, dacă nu, ești tînăr, e plină lumea d e fete, poate, sigur mai bune, și mai fidele ca ea, nu te amărî degeaba!

| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Uite intr-adevar colegul ala al tau poate sa fie gelos si poate vrea sa fie si el cu ea. Poti sa ii zici ca daca tu aveai de gand sa o inseli o paraseai de mult...Zii sa iti dea o a doua sansa si poti sa ii arati si intrebarea asta de pe TPU ca sa se confinga ...Bafta! Funda?

| cosmina422 a răspuns:

Prin vorbe nu o poti convinege ca o iubesti iti trebuie fapte gandeste-te la ce ii place ei cel mai mult si fai cateva suprize ca sa vada ca o iubesti si ca nu o inseli

| itsirc3 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa faci cumva ca ea sa vada ce ai scris tu aici. Eu cred ca asta i-ar demonstra ca acel tip minte.

| Flowerz a răspuns:

Stiu cum te simti.ar trebui sa-i dovedesti prin fapte ca dreptatea apartine tie

| R3Beka a răspuns:

Si eu am patit asta. Nu e deloc bine ca parteneru' sau partenera sa fie 'manipulat' de unu care e invidios si gelos pe tine sau voi doi. O idee ar fi ca tu sa te impaci cu tipu ala. Si sa ii zici ca nu ar trebui sa fac chestii din astea la persoane care nu au dat tepe lui. A doua varianta ar fi, ca dupa ce te impaci cu tipu, sa o suni pe fosta iubita si sa ii zici ca vrei sa te intalnesti cu ea ca ai sa ii zici ceva foarte important. Dupa ce o cunvingi ia-l pe tip si mergi cu el la locul unde a ramas stabilit sa te intalnesti cu tipa. Sa ii zici de mai inainte sa recunoasca ca a mintit. Mult succesc! happy happy

| Aqndrey a răspuns:

Daca e buna incearca si tu inca o data daca nu... sunt atatea fete. lasa dragostea pe mai incolo acum tot ce prinzi ia si...big grin

| Chriyisssss a răspuns:

Pai incearca sa te intelegi cu baiatul acela sa-i spui cum sta treaba si ca tu o iubestii mult pe aceea fata si feteii poti saii zicii ca daca tear iubi asa cum spune nu ar credee lume pentru ca iubirea este infinitawinking si ca nu are niciun motiv sa se desp. de tine deoarecee voi va placetii rekiproc inkaa cv :Nu credee barfaa lumii`winking