| Altadata a întrebat:

Am o relatie la distanta si ne vedem cam o dat la o saptamana sau la doua uneori, asa si dupa cum vedeti afara s-a facut cam frig (eu merg la ea) dupa ce am fost ultima oara la ea si am scos-o pe frigul asta din casa si am dus-o la o caffenea..acum mi-a spus ca afara e foarte frig si ca va trebui sa merg la ea acasa. Mi s-a parut ok pana cand mi-am dat seama ca acolo va fi mama ei si fratele ei de 5 ani, tatal fiind plecat la munca. Am sa va spun ca eu am aproape 18 ani iar ea 16 ani. Suntem de cam o luna impreuna si parintii ei par foarte dispusi sa ma cunoasca din ce am auzit cand vorbeam cu ea la telefon.
Ea imi tot spune ca nu am nici o treaba cu mama ei si cand vin sa dau doar buna ziua si atat. Dar as vrea sa stiu voi cum ziceti sa procedez cand merg la ea adica cand voi face cunostinta cu mama si fratele ei? Partea asta e mai grea pentru mine cu cunoscutul parintilor si as vrea sa ma ajutati.
Funda.

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu poti intra ca tzaranu' in casa femeii si sa te prefaci ca nu e acolo. Indiferent ca iti zice iubita ta asa sau nu.
Exista 2 variante: ori iubita ta nu se intelege absolut deloc cu maica-sa si de aici atitudinea asta nesimtita la adresa ei. Ori se inteleg foarte bine si considera ca dispune de libertatea necesara pentru a-si face planurile cum vrea ea.
Daca e prima varianta sau a doua, pentru tine e irelevant. Daca nu o impresionezi pe ma-sa in primul caz se cearta cu ea si ii interzice sa te mai vada si o dati in altele. In al doilea caz o poate influenta foarte mult din umbra.
Si crede-ma ca mama ei va fi foarte atenta la tot ce zici si tot ce faci.
Cumpara-i un buchet de flori sau niste flori intr-un ghiveci frumos si ceva dulce lu frati-su. NU te incuia imediat in camera cu iubita ta. Stai si socializeaza prima data cu toata lumea. Poarta-te frumos cu ala mic, eventual joaca-te putin cu el. E important sa iti faci loc printre ei, nu sa para ca ai intrat ca magaru in sura, fara nici un pic de respect sau noima.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti da doar buna ziua mamei ei.Ia pentru mamă un buchet de flori iar pentru frate o ciocolata mai buna sau o cutie cu bomboane.

| CityOfSatan a răspuns:

Daca ai planuri serioase cu ea(desi la vartsta ta nu cred ca e vorba de asa ceva) du-te la ea acasa, daca nu, nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si tu cu un buchet de flori si gata

| K0sti a răspuns:

Gasesti codul bunelor maniere pe Google! Parintii tai ce zic?

"Ea imi tot spune ca nu am nici o treaba cu mama ei si cand vin sa dau doar buna ziua si atat."...asta cam pute!

| Adryalina a răspuns:

Ti-as sugere sa nu te duci la ea acasa cu miinele goale, cind sunt parintii, i-ai ceva dulce pentru mama si fratele( nu uita si de prietena

| Adryalina a răspuns:

Ti-as sugere sa nu te duci la ea acasa cu miinele goale, cind sunt parintii, i-ai ceva dulce pentru mama si fratele( nu uita si de prietena) dupa aceasta mica atentie iti va fi mai usor sa comunici cu ei