| Intrebare20 a întrebat:

Salut,tpu.Am o relatie nu foarte lunga dar acum in vacanta de Paște vrem sa organizam o cabana, dar eu nu mai vreau sa merg si ea vrea sa mearga si fara mine si nu are o problema cu asta si nici nu a incercat sa ma convinga sa vin si eu.Ce ziceti este ok comportamentul ei si faptul ca alege sa petreaca timpul cu alte persoane in perioada aia?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce are dacă vrea sa meargă în acel loc cu adevărat, o face indiferent de cine ar veni și cine nu.Ar trebui sa mergi macar de dragul ei asta dacă nu vrei sa o vezi plecand singura.Vei vedea ca va fi frumos sa mai și ieși din casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e ok

| florinflorescu a răspuns:

Salut, ar trebui sa discuti cu ea, poate isi doreste foarte mult sa ajunga in acel loc, sau sa plece de acasa si sa stea cu prietenii, iar daca tu preferi sa nu mergi, poate ea iti da libertatea de a alege. pe de alta parte depinde ce motive ai tu sa nu mai mergi, poate si ea considera ca ai un comportament deplasat, sau nu o mai placi. pe de alta parte poate nu tine chiar asa cum tii tu la ea, sau poate place pe altcineva, ai observat ca se uita dupa cineva, sau ca se schimba la fata cand este cu alt baiat? cel mai bine v-ar prinde o discutie, ca sa clarificati toate dubiile si sa fiti fericiti, indiferent de situatie, mai bine o intrebi decat sa traiesti cu frici si ingrijorari. succes.

| danielaabalan a răspuns:

Părerea mea e că nu e ok. Eu cred că dacă ține la tine și tu nu vrei să mergi ori te convinge ori nu merge. Nu contează neapărat că e Paște, în general, nu ar trebui să se comporte așa.

| AnonimP a răspuns:

Desigur ca nu e normal,dar daca nu va intilniti de mult timp,poate ea asa se comporta fiindca nu este o relatie serioasa?
Incearca sa discuti cu ea. Poate are ceva probleme si vrea sa se recreeze,sa se odihneasca putin. Pina la Paste mai este ceva timp,poate ea inca va vorbi cu tine ca sa fii si tu prezent acolo.

Tu ai vorbit cu ea? I-ai spus ca nu vrei sa mergi si de ce?

Daca acolo vor fi doar prietenii tai,cunoscuti cred ca nu ar trebui sa iti faci mari griji, dar oricum vorbeste cu ea. Daca totusi pleaca fara tine, roaga un prieten sa urmareasca ce face, cum se comporta, mai ales cu alti baieti.