| rtvtv a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o problema sunt anul 3 la facutate am un job in mass media la o televiziune nu sunt din Bucresti sunt din provincie si nu pot sa imi fac o relatie in Bucuresti am incercat ceva dar nu am mers va rog mult ajutati-ma sunt un pic mai timid...dar f putin happy

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| krysstal a răspuns:

Sunt foarte multe site-uri de matrimoniale, fa-ti cont pe cateva si poate vei gasi pe cineva...

| martzian a răspuns:

Nu pot sa iti dau decat un singur sugestie: stai calm! Iti vei gasi jumatatea, e doar o problema de timp. Nu este nici o urgenta si nici nu ai dori sa te cuplezi oricum si cu oricine. O abordare calculata si rezervata te va ajuta pe mai tarziu.

Te sfatuiesc ca nu incerci sa vezi in fiecare fata pe care o intalnesti o posibila "victima". Vei intalni multe fete frumoase, dar nu cu toate vei fi compatibil. Cel mai sanatos este sa iesi cu prietenii, sa formezi relatii de prietenie cu persoanele de sex opus din grupul tau si sa iti acorzi timp pentru a le cunoaste. Fii tu insuti, daca iti doresti o relatie serioasa. Cine te va placea, trebuie sa te placa asa cum esti, nu cu imbunatariri si masti. E valabil si invers.