| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

as vrea sa va intreb cam cate ore sunt intr-un an, vreau raspunsuri serioase,

18 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Fiind an bisect 2020 are 366 zile, 24 de ore.
366x24=8784 ore

| Sn4k3 a răspuns:

Scriai intrebare asta pe Google aflai intr-o secunda.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sn4k3):

Poate nu stie nici cat este o secunda.

| Osneros a răspuns (pentru Sn4k3):

E mai ușor pe TPU pentru mintea unora.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru darrio2007):

Am zis sa pun intrebarea asta pe TPU ca doar na zic sa ne ajutam intre noi dar vad ca nu am cu cine TPU, toti pentru unu, asta e!

| darrio2007 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Ăsta e un calcul simplu de matematica. Dacă doar pentru atat ceri ajutor pe TPU, zic sa repeti din nou scoala.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru darrio2007):

Frate nu sunt singurul care pune astfel de intrebari TPU, totii pentru unu sti cum e acum poate nu toata lumea stie asta, dar totusi nu trebuie sa fi un frustrat mai bine nu mai dati raspunsuri ca degeaba nu ajutati cate uni

| darrio2007 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Ai zis bine ca nu esti singurul. De 10 ani de cand sunt pe site am intalnit destui. Sunt multi ca tine pe aici care pun intrebari care, cu putina gandire, le pot rezolva si singuri. Daca ti-as fi raportat intrebarea ca irelevanta, dispărea de pe site.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru darrio2007):

Frate e TPU, trebuie sa ne ajutam intre noi nu sa facem misto uni de alti intelegi om fara caracter si creier nu sa ne credem mai presus ca alt si superiori vad ca uni ati ramas cu acelasi caracter si in 2020 cred ca trebuia lasat in 2019

| darrio2007 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Alo, gara! Mai usor cu jignirile. Văd ca nici cu socializarea nu stai prea bine. Ca si cu calculele. Hai, pa, că ne abatem de la subiect.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru darrio2007):

In primul rand nu te-am jignit tu mai jignit pe mine, eu doar ti-am dat niste sfaturi nu mai abera atata ok mane, si mai termina cu mistourile daca poti ajuta cu ceva e bine daca nu, paa.

| johnnny123 a răspuns:

Unde te-ai încurcat? Nu știi câte ore sunt într-o zi, nu știi câte zile sunt într-un an, sau nu știi să faci o înmulțire?

Dacă ai peste 8 ani și nu poți face calculul singur, trebuie să te întorci în clasa a doua.

| Algo098 a răspuns:

1 an * 365 zile /an * 24 ore/zi = 8760 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8760 de ore.

| Irinelp a răspuns:

24 de ore într-o zi x 365 de zile =8760

| Dany_Giurcan_1996 a răspuns:

8 765,81277 ore

| Clearyourmind a răspuns:

Pai sa calculam: 24*(31+29(daca e an bisect)+31+30+31+30+31+31+30+31+30+31)=24*366=8784-asta daca e an bisect, daca nu e 8784-24=8760