| Mebato a întrebat:

Salut TPU.
Ce înseamnă pentru voi când o persoana dintr-un cuplu inseala?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O scarba - era bine daca era permisa castrarea - cusutul vaginului din cauza adulterului. Inseli si nu mai fu in veci

| Violleta2022 a răspuns:

Inseaman ca nu te iubeste, ca nu iti este loiala, ca nu te respecta, ca-i plictisit (a), ca nu da doi bani pe relatia voastra... si ca nu-i pasa daca relatia se rupe.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nimic. Nu e cuplul meu, nu ma intereseaza.

| Mosotti a răspuns:

Depinde, sunt trei situatii:

1 - Cand acasa nu primeste ce vrea ssexual si cauta in alta parte ce n-are acasa, dar pe restul sa fie totul okey in relatie, asa ca nu se desparte doar pentru un ssex, ia din ambele locuri ce are nevoie.
2 - Desi merge totul bine in relatie, unii sau unele au nevoie de diversitate ssexuala si atat, in rest emotional ramane cu cel de acasa sau cea de acasa, si e f bine, merge bine in continuare relatia.
3 - Nu mai e nici emotional cu acea persoana, relatia nu mai merge, nu te mai iubeste si nimic, nici ssexual nu mai e nimic, inseala pentru ssex dar sta cu persoana de acasa din alte interese.

Daca as fi in cazul 2 cu partenera, daca ar face asa, nu ma deranjeaza atat timp cat relatie merge f bine.

| relian a răspuns:

Magarie,lipsa de respect laughing persoana neserioasa, zii cum doresti.Cind nu iti mai place de partener,nu insela,spune-i,frate, vreau sa luam pauza, ori vreau altceva, va despratiti si dupa ia la rind pe care vrei tu.
Deci cand se intampla asa ceva, cel care inseala cauta altceva, cauta ce nu are asta cu care e.
De ce inseala? Simplu joaca la 2 mese laughing adica tine si pe cel inselat ca rezerva, daca al ce la gasit no sa fie bun, ramane cu al vechi laughing
cam asta este inselatu.

| johnnny123 a răspuns:

Că este mincinos(-oasă), laș(ă) și nu-și respectă partenerul.

Un om care-și respectă partenerul și vrea să fie corect față de el/ea, nu înșeală. Dacă relația nu mai funcționează, atunci spune asta foarte clar și o încheie ÎNAINTE de a face pasul cu altcineva.

| Dismally a răspuns:

Atunci cand are amant/a se poate spune ca inseala din punctul meu de vedere.

| oglindasultanului a răspuns:

Relatia privata este construita din interes profesional/financiar.

| Vântulalb a răspuns:

Ca e un gunoi! Nu respecta persoana de alaturi. Minte. Profitoare. Orice, dar nu om normal.