| lucasina11 a întrebat:

cum sa incep...fratele meu are o prietena care nu ma suporta iar el vine sa ma viziteze doar atunci cand prietena lui e ocupata.Din aceasta cauza m-am certat cu fratele meu iar apoi cu mama.Cu mama ma impac eu ca n-avem de ales dar cu fratele meu nu cred ca ma mai impac.As vrea un sfat va rog!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fii un mediator intre fratele tau si ea nu sa devii o problema. fratele tau nu-ti este propietate personala, invata sa fii mai relaxata probabil nici lui nu-i place ipostaza in care se afla. mai bine ai invata cum sa il intelegi si pe el fara a crea probleme care nu utile si necesare. eu sunt convins ca fratele va iubeste pe toate 3, incearca sa-l sustii si sa ai o atitudine ok fata de prietena lui chiar daca poate nu simti asta, macar aduci tu linistea intre tot. iar in timp lucrurile se vor schimba si din partea prietenei lui. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se trezeste el la realitate si nu aveti nevoie de impacari pompoase, pana la urma intr-o zi o sa va treziti discutand lejer.winking

| LIN2010 a răspuns:

Pai,poti sa te impaci la fel si cu fratele tau "ca n-ai de ales",la fel ca si parintii si fratele ramane tot frate, indiferent ca-ti place sau nu, la fel si cu de prietena fratelui tau, ori te place ori nu, tu tot sora lui ramai.Respecte

| Fayree a răspuns:

~ Heeeii, pai nu mai fi asa de artagos si impaca-te cu ideea ca fratele tau are o iubita.
Poate el o place asa cum este! happy. Nu trebuie sa o placi si tu pentru ca doar nu o sa te casatoresti
tu cu ea! laughing. Lasa-l sa-si traiasca viata, inteleg ca ati crescut impreuna si ca il iubesti tare mult,
cu totii ne iubim fratii doar ca dupa urmeaza o etapa in care fiecare isi face propria cale spre viitor...
Intelege si impaca-te cu ideea, si daca iubita lui e rea lasa-l in pace ca nu tu o sa suferi, de fapt el o
sa sufere si o sa vada cat de prost a fost, si ca trebuia sa te creada...
Si cum ai putut sa te impaci cu mama ta, desigur ca poti sa te impaci si cu fratele tau! :*.
Multa baftabatting eyelashes. Merit si eu fundita? puppy dog eyes.

| Florrentina14 a răspuns:

Intreaba-l daca e chiar asa greu sa ii pese si de tine. E mai importanta fata decat fratele\sora? Eu nu intelg chestiile astea straight face

| Valentin_Eduard_1998 a răspuns:

Frate cam nasol.e urat sa uiti de prieteni si chiar si de rude cand esti intr-o relatie. ar trebui sa ii explici ca e doar o p_ _da,, daca intelege inseamna ca inca ii pasa