| IonescuFlorea a întrebat:

dau funda. Ma numesc Florin si nu provin dintr-o familie foarte bogata. IN vara acestui an am primit un telefon de tip : Ihunt like 3 pro. Astazi l-am spart si plang de atunci... Nu stiu cum sa le spun parintilor, acestia avand ff multe probleme: gaze de platit (locuim 5 persoane in aceasta casa si e mult de platit ), banchet [ mie si fratelui meu], vacanta de vara [...] cat si cadoul de craciun pentru mine si fratele meu [ ai mei au cumparat deja cadoul, din banii stransi ].
Nu stiu cum sa le spun. Ajutor va rog.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Nu stiu cum sa le spun"

mamă, eu RENUNȚ la cadoul de crăciun!

| johnnny123 a răspuns:

Exact așa: "Am spart telefonul. Știu că stați prost cu banii așa că nu voi fi un copil răsfățat care vă cere alt telefon. Îl voi repara sau îmi voi cumpăra altul din banii pe care-i voi câștiga singur"

| Ineys a răspuns:

Pai renunti la vacanta de vara si la banchet si ala e telefonul nou.

| Protegent a răspuns:

Le spui parintilor ca l-ai spart accidental, si ca vei putea astepta pana iti vei cumpara altul.