| anonim_4396 a întrebat:

.. de aproximativ 2 saptamani sunt certat cu prietena. Mie imi este dor de ea si vreau sa ne impacam doar ca nu as mai vrea sa fac eu primul pas.In trecut cand am mai fost certati eu am fost cel care a facut primul pas, eu am fost cel care si-a cerut iertare chit ca a fost sau nu vina mea. Stau in pat si ma gandesc la ea... pur si simplu o iubesc dar ea nu intelege asta iar eu am fost mult prea timid pentru a-i spune asta. Ce ma sfatuiti sa fac? Astept raspunsuri cat se poate de sincere... multumiri anticipate.

Răspuns Câştigător
| Atâtdedulce a răspuns:

Faptul că tu nu vrei să faci iar primul pas, sună a chestiune de orgoliu. Asta, e drept nu are ce căuta în relaţiile serioase. Dar, părerea mea este că ar trebui să faci tu acest ultim prim pas, şi să-i mărturiseşti că ţii la ea, şi că o vrei lângă tine. Dacă ea nu simte la fel, şi implicit te refuză, pleacă din viaţa ei, dar măcar impăcat cu gândul că tu ai incercat, că tu ţi-ai călcat chiar şi orgoliul in picioare pentru iubirea pe care i-o porţi. Încearcăhappy

7 răspunsuri:
| mFlorian a răspuns:

Mai sus prin timid ma refeream ca am fost mult prea pr.ost

| Hokaghe a răspuns:

Pai daca "esti cu ea" de ce sa-ti fie rusine sa-i spui c-o iubesti? Gandeste-te la motivu pentru care v-ati certat si daca s-a meritat sa va despartiti pentru o chestie poate banala! ia si impacate si spune-i ce simti cu adevarat tongue ca altfel nu o scoti la capat! Chestia asta cu "ea prima", "el primul" tine doar de mandrie si uite asa pierzi pe cineva la care tii cu adevarat tonguewinking!
Bafta!winking

| đ a răspuns:

Pai vorbeste cu ea. spune-i ca o iubesti si intreab-o de ce nu face niciodata primul pas dupa ce va certati. intreab-o daca te iubeste sau daca tine macar la tine si roag-o sa raspunda sincer.
nu stiu. incearca sa vorbesti cu ea despre ce ai pe suflet nu cu noi pentru ca noi nu stim ce gandeste eawinking.

| jjijnbbhfsrt a răspuns:

Decat sa suferi e mai bine sa o cauti, sa vorbesti cu ea si sa ii zici ceea ce simti. Crede-ma ca e mult mai rau daca stai asa si suferi. Cel putin vei avea constiinta impacata ca tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta ca sa fi cu ea. Sa ai bafta!

| Iridinvest a răspuns:

Florian daca imi dai o poza cu fata iti zic care e rezolvarea.sa vad daca e pitzi.e in facut de caracter.ptr mai multe conversatii uite id meu: iridinvest@yahoo.com

| irynnel a răspuns:

Poti sa faci din nou tu primul pas sau astepti sa faca ea. Depinde...analizeaza situatia si gaseste problemele; daca este din vina ta, cere-ti iertare si impacati-va, daca este vina ei...depinde doar de ea.

http://irinelpintilie.blogspot.com/

| Gabriela100 a răspuns:

Faptul ca tu faci mereu primul pas ii demonstreaza ei de fiecare data cat de mult o iubesti. Vorbeste cu ea sincer despre sentimentele tale, arata-i cat de mult ti si te gandesti la ea. Cand vrei sa vorbesti cu ea, fa-i si un cadou, ceva ce iar place mult. Succes!